Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Haberler, Soru ve Cevaplar » 2000 YILINDAN ÖNCE BAĞKUR’DAN EMEKLİ OLDUM, İNTİBAK ZAMMI ALACAKMIYIM?

Sponsorlu Bağlantılar

para

BAĞKUR İNTİBAK SORGULAMA

 

Bu soru okuyucularımız tarafından bizlere sıkça sorulan sorulardan bir tanesi. Cevabı ise 2000 öncesi Bağkur emeklisi olan kişileri üzecek cinsten. Bu kişiler intibak zammı kapsamında bulunmamaktadır. İntibak zammı kapsamında olan kişiler 2000 yılından emekli olmuş veya başvurusunu yapmış SSK’lılar ile 1 Mart 2002 ile 30 Mayıs 2002 tarihleri arasında dilekçesini vermiş ya da emekli aylığı bağlanmış olan Bağkur emeklileridir. Sadece bu kapsamda emekli olmuş kişiler intibak zammı alabileceklerdir. SSK Gün Sorgulama ekibi olarak sorularını yanıtlamaya devam edeceğiz. Lütfen bize yazılarımızın sonunda bulunan soru kısmından ulaşınız.

 

BAĞKUR İNTİBAK SORGULAMA:LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan RAPOR PARASI NEREDEN ALINIYOR? başlıklı makalemizde rapor parası ve rapor parası nereden alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*

4 Soru Cevaplanmış

  1. kenan ummaz dedi ki:

    iyi gunler babam 1994 yılı mayıs ayında 25 yıl sigortalı çalışan olarak emekli oldu yeni yasayla beraber maaşı ne kadar olacak birde kendisi 3 sefer felç geçirdi haftada 1 veya 2 sefer hastaneye gidiyor ilaçlar falan eline 300 400 tl para geçiyor bu kesintileri geri alabiliyormuyuz ilaç fiyatları yuksek bazen iki bazen tek ilaç alıyoruz doktor ilacı yazıyor ama eczaneler elinizde var diye vermiyor 30 kapsüllü bir ilaç günde 2 adet kullanılıyor 15 günde bitiyor ama gelde eczaneyi inandır gerçi onlarında bir suçu yok sistem yanlış bana göre doktorun verdiğini devlet vermiyor devletin vereceyini doktor yazmıyor….

  2. özlem dedi ki:

    merhaba,
    21.05.1944 doğumluyum 1999 yıılının 8.ayında bağkur emeklisiyim ancak intibak zammı sorguladığımda emekli kaydı bulunamadı hatası alıyorum bu zamdan faydalanacakmıyım bunu sorgulamam veya öğrenmem için yol gösterirseniz sevirim.
    iyi günler.