Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » E-Devlet » 2013 LYS Sonuçları

Sponsorlu Bağlantılar

lyseokul2013 LYS Sonuçları
Bildiğiniz üzere 2012 lys sonuçlarıgeçtiğimiz günlerde açıklandı. 2012 Yükseköğretime Geçiş sonuçları açıklanmasının hemen ardından milyonlarca öğrence sonuçlarının öğrenmek için milli eğitim bakanlığının sitesine girerek sorgulama yaptılar fakat her yıl olduğu gibi aşırı yoğunluk nedeni ile bir çok sorun ilekarşılaşıldı. Sizlerde Yükseköğretime geçiş sınavı sonuçları sitemizde bulunan linkler aracılığı ile sorgulayabilirsinz. Geçen yıl alınan bir karar ile 2012den sonra yüksek öğretime geçiş sınavı sonucları adayların adresine posta veya benzeri iletişim kanalları ile gönderilmeyecek.

Ayrıca Sınava girena dayların soru kitapçık ve cevap kağıtlar belirtilen tarihden itibaernmilli eğitim bakanlığının resmi sitesi üzerinden görüntülenmeye açık olarak yayınlacak. Adaylar doldurmuş olduğu cevap kağıtlarının görüntülerini ÖSYM nin internet sitesi adresine girerek TC kimlik numaraları ve okullardan edinmiş oldukları şifre ile göre bilecek.

Ayrıca aynı şekilde sınavda kodladıklar sorular vecevap kağıtlarını da aynı osym.gov.tr adresinden tv kimlik numaraları ve giriş şifreleri kontrol edebilecekler. Adaylar sisteme girdikten sonra incelemek istedikleri soru kitapcığı, puan ve cevap anahtarını menüden seçim yaparak seçebilir ve doğru veya yalnış yaptıkları soruları görebilirler. Ayrıca belirtmemiz gerekir ise milli eğitim bakanlığı veya ösym nin resmi sitelerindeki tüm bilgiler sadece öğrenci veya öğrenci adaylarının bilgilendirilmesi amacı ile yayınlanmaktadır. Bu bilgiler herhangi bir resmiyet veya belge niteliği taşımamaktadır. Bütün değerlendirmeler sadece ÖSYM nin sisteminde kayıtlı olan orjinal veriler esas alınarak değerlendirilmektedir.

Bir önceki yazımız olan SSK SİGORTA SORGULAMA'NIN YENİ ADRESİ başlıklı makalemizde sigiorta sorgulama, ssk sigorta sorgulama ve ssk sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*