Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Emekli, Ne Zaman Emekli Olurum Olabilirim » 3600 Günle Erken Emekli Olmanın Şartları

Sponsorlu Bağlantılar

3600 Günde Emeklilik Şartları

3600 Günde Emeklilik Şartları

İşe giriş tarihi günümüz normal emeklilik tarihlerinden daha önce olan insanlar normal emeklilik şartlarına tabi olmadan erken emekli olmak için başvurabilmektedirler. Bu tarz sigorta giriş tarihi, belirtilen zamandan önce olan kişiler 15 yıllık sigortalılık süresini ve 3600 günlük prim ödemesini gerçekleştirmiş iseler, erken yaşlarda emekli olabileceklerdir. 1976 yılının eylül ayından önce sigorta girişi olan erkekler eğer ki erken emekli olmak istiyorlarsa 15 yıllık sigorta primlerini kontrol etmeleri gerekir. Yeterli yıllık prim ödemesi gerçekleşmiş ise 55 yaşında emekli olmaları için önlerinde hiçbir engel kalmamış olacaktır.

Erken emekli olmak isteyen kadınların ise 1981 yılının eylül ayından önce sigorta girişini yapmış olmaları gerekir. Bu tarihten önce sigorta girişini yapmış olan kadınlar 3600 günlük prim sayısını doldurdukları takdirde 50 yaşında erken emekli olabileceklerdir. Ancak 2002 yılında sigorta girişi başlamış biri iseniz, kademeli emeklilik sistemi şartları dahilinde, 3600 günlük prim ödemesi sonucunda, kanunda belirtildiği yaşlar dahilinde emekli olabilirsiniz.

Bu şekilde 3600 günle erken emekli olmak isteyen insanlar prim ödemelerini gerçekleştirip ilgili belgeleri sosyal güvenlik il kurumuna bildirerek emeklilik işlemlerine başlayabilir. Kademeli sistemde de diğer sistemde olduğu gibi kadın ve erkekler arasında emeklilik yaş farkları bulunmaktadır. Erken emeklilik ve bu tarz emeklilik için gerekli olan şartları öğrenmek için yapmanız gereken tek şey  www.sskgunsorgulama.com adresine girmek olacaktır.

Bir önceki yazımız olan SSK (SGK) Askerlik Borçlanması başlıklı makalemizde askerlik borçlanması, askerlik borçlanması nedir ve bağkur askerlik borçlanması hakkında bilgiler verilmektedir.

Son Yapılan Aramalar:

 • ne zaman emekli olurum
 • 3600 günden emekli olma şartları
 • 3600 gnden emekli olma artlar
 • erken emekli olmanın şartları
 • 3600 günden emeklilik şartları
 • ssk 3600 günden emekli olma şartları
 • 3600 gün emeklilik şartları
 • 3600ğünde emeklilik

Sponsorlu BağlantılarSponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*

3 Soru Cevaplanmış

 1. hidayet aşık diyor ki:

  1963 doğumluyum erkeğim işe giriş tarihim 1978 02 1a 9gün toplam gün sayım 1999 günüm var asgerligi de yatırırsam ne zaman emekli olurum lütven bana yardım cı olurmusunuz

 2. Vedat Gündüz diyor ki:

  Kaç is gunüm var

 3. emre diyor ki:

  ne zaman emekli olurum