Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Haberler » 40 BİN MEMURA İKRAMİYE ÖDENECEK

Sponsorlu Bağlantılar

memur40 BİN MEMURA İKRAMİYE…

SGK memurluk görevinden istifa ederek  SSK veya Bağ-kur’dan emekli olan ve ikramiye kazananların listesini netleştirdi.  Anayasa mahkemesi kararı sonuca bağladı. Başvuru yapan 294 bin kişiden 40 bin kişiye ikramiye ödemesi yapılacak. Memurluktan evlilik ve askerlik nedeniyle istifa edenlere ikramiye ödemesi yapılırken, doğum nedeniyle ayrılanlar bu haktan yararlanamayacak.

Mahkeme, 8 Eylül 1999’dan önce istifa eden memurlara, daha sonraki tarihlerde emekli olmaları durumunda şartsız ikramiye ödenmesinin yolunu tamamen kapattı. Yan memurken istifa edenler başka bir işte 15 yıl çalışarak ve 3600 gün prim ödeyerek emekli olduklarında ikramiye alabilecekler. 8 Eylül 1999’dan sonra memuriyete başlayarak 25 yıl sigortalılık süresi ve 4500 prim ödeme gün sayısına sahipken veya sadece 7000 prim gün sayısına sahipken istifa eden memurlara da ikramiye ödenebilecek. 8 Eylül’den önce sigortalı olanlar ise 30 yıl çalışmış olsa bile emekli olmadan bu haktan yararlanmaları mümkün olmayacak. Evlendiği tarihten itibaren 1 yıl içinde kendi isteği ile ayrılan kadınlara, muvazzaf askerlik görevi nedeniyle kendi isteği ile ayrılan erkeklere ikramiye verilebilecek. SGK, 40 bin kişiye emekliye ayrıldıkları tarihteki değerler üzerinden ikramiye ödüyor. Bu yüzden ikramiyeler arasında farklılıklar olması doğaldır.

Bir önceki yazımız olan RAPOR PARASI NEREDEN ALINIYOR? başlıklı makalemizde rapor parası ve rapor parası nereden alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*

1 Yorum

  1. adnan türk dedi ki:

    Adnan Türk · Rize Eğitim Enstitüsü
    öğretmenlikten ayrıldıktan sonran SSK dan emekli olmuş biri olarak, yaptığım müracaatlar ve açtığım dava sonucu, bugün emekli ikramiyesi aldığımı gösteren SGK ödeme emrini aldım.benim gibi olanlara müjde…(6,5 yıla 3700 tl.ikramiye verildi.)