Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Haberler » 500 Bin Anneye Erken Emeklilik Geliyor

Sponsorlu Bağlantılar

Meclise sunulacak olan torba kanunda 500 bin anneye erken emeklilik şansı veriliyor. Bu torbadan erken emekliliğin yanı sıra doğum borçlanmasının kapsamının genişlemesi, ikinci doğacak olan çocuk için 1000 TL aile yardımı üçüncü çocuk içinse 5000 lira aile yardımı çıkması bekleniyor.

Doğum borçlanmasının kapsamının genişlemesiyle birlikte doğum izninde de artış olacak. Şu anki durumda sadece SSK’lı olan anneler doğum borçlanması yaparak erken emekli olurken tarım SSK, Bağ kur ve isteğe bağlı sigortası olan annelerde erken emeklilikten yararlanabilecekler. İki doğum yapan anneler için devam eden bu uygulama doğum sayısının üçe çıkartılmasını kapsıyor. Ayrıca sigorta başlangıcından önce yapılan doğumlarında bu kapsamda olması bekleniyor. Durum böyle olunca beş bine yakın anne erken emekli olabiliyor.

Aile ve sosyal politikalar bakanlığı, çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü bu projeye başbakanın onay vermesi bekleniyor. Bu torba kanun meclisten geçmesi durumunda bayanlara esnek çalışma süreleri verilecek ve bunun yanında iş garantisi de sunulacak.

Bir önceki yazımız olan RAPOR PARASI NEREDEN ALINIYOR? başlıklı makalemizde rapor parası ve rapor parası nereden alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

Son Yapılan Aramalar:

  • 500 bin anneye erken emeklilik
  • sgk da doğum yapan anneye erken emeklilik

Sponsorlu BağlantılarSponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*