Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » SGK » AİLE HEKİMİ SORGULAMA VE DEĞİŞTİRME

Sponsorlu Bağlantılar

aile hekimiAİLE HEKİMİ SORGULAMA

Aile hekimi uygulaması ile devletimiz sağlık reformlarına bir yenisini eklemiştir. Aile hekimi uygulaması ile birlikte her ailenin bir aile hekimi bulunmaktadır. Peki, aile hekimimizi nasıl bulacağız? Şuan hemen hemen herkesin aile hekimi bellidir. Fakat bazı aksaklıklardan dolayı bazı vatandaşların aile hekimleri belirlenmemiş olabilir. Aile hekimleri belli olan vatandaşlar, aile sağlığı merkezlerinde yâda toplum sağlığı merkezlerinde, T.C kimlik numaraları ile birlikte aile hekimlerini öğrenebilirler. Aile hekiminizi sağlık merkezlerine gitmeden, pratik bir şekilde internetten de öğrenebilirsiniz. Bunun için yazımızın sonunda vereceğimiz adrese tıklamanız yeterlidir. Verdiğimiz adreste güvenlik kodunu ve T.C kimlik numaranızı girerek aile hekimi sorgulama işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Eğer burada aile hekiminiz çıkmaz ise, en yakın sağlık kuruluşuna başvurmanız gerekmektedir. Burada kendinize yeni bir aile hekimi belirleyebilirsiniz. Aile hekiminiz kesin olarak belirlendikten sonra, aile hekiminizle tanışmanız gerekmektedir. Aile hekiminize giderek kendiniz ve aileniz hakkındaki bilgileri vererek kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

AİLE HEKİMİ SORGULAMA:Lütfen Tıklayınız

AİLE HEKİMİ DEĞİŞTİRME

Aile hekimi değiştirme işlemi oldukça kolay gerçekleştirilebilen bir işlemdir. Bu işlem için öncelikle, yeni doktorunuzun bulunduğu merkeze gitmeniz gerekmektedir. Bu işlemin yapılabilmesi için aile hekiminin hasta kontenjanının müsait olması gerekmektedir. Her aile hekimi 3500 nüfusa bakmak ile görevlidir. Eğer yeni doktorunuzun kontenjanı müsait ise bu işlem için başka bir engel yoktur. İlgili sağlık merkezine giderek kolaylıkla yeni kaydınızı oluşturabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan SGK SORGULAMA başlıklı makalemizde SGK, sgk sorgulama ve şifresiz sgk sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Son Yapılan Aramalar:

 • aile hekimi deitirme
 • aile hekimi değiştirme
 • aile hekimi sorgulama değiştirme
 • aile hekimi
 • aile hekimi sorgulama
 • saglik ocagi degistirme
 • aile hekimi nasıl değiştirilir
 • aile hekimi sorgulama çikmiyor
 • saglik ocagi nasil degistirilir
 • aile hekimini değiştirme

Sponsorlu BağlantılarSponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*

14 Soru Cevaplanmış

 1. refika armutçu diyor ki:

  ümraniye esenevler mh.de oturuyorum ve Ramazan Yıldırım aile hekimliğine bağlı olup dr.ramazan kalabak ın hekimliğindeyim.Ancak son derece memnuniyetsizim,hekimim çok yetersiz.değiştirmek istediğimdede gittiğim hekimler kontenjanlarının dolu olduğunu söylediler.toplum sağlığı merkezindekilerde yardımcı olmadı.oraya da gittim.şimdi ben TC vatandaşlık hakları olan bir bireyim.çocuğumu hasta olduğunda fayda görebileceğim hekime götürmek en doğal hakkım olmalı,ama bu sistem beni son derece madur ediyor.İLGİNİZE