Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » SGK » AİLE HEKİMİ SORGULAMA VE DEĞİŞTİRME

Sponsorlu Bağlantılar

aile hekimiAİLE HEKİMİ SORGULAMA

Aile hekimi uygulaması ile devletimiz sağlık reformlarına bir yenisini eklemiştir. Aile hekimi uygulaması ile birlikte her ailenin bir aile hekimi bulunmaktadır. Peki, aile hekimimizi nasıl bulacağız? Şuan hemen hemen herkesin aile hekimi bellidir. Fakat bazı aksaklıklardan dolayı bazı vatandaşların aile hekimleri belirlenmemiş olabilir. Aile hekimleri belli olan vatandaşlar, aile sağlığı merkezlerinde yâda toplum sağlığı merkezlerinde, T.C kimlik numaraları ile birlikte aile hekimlerini öğrenebilirler. Aile hekiminizi sağlık merkezlerine gitmeden, pratik bir şekilde internetten de öğrenebilirsiniz. Bunun için yazımızın sonunda vereceğimiz adrese tıklamanız yeterlidir. Verdiğimiz adreste güvenlik kodunu ve T.C kimlik numaranızı girerek aile hekimi sorgulama işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Eğer burada aile hekiminiz çıkmaz ise, en yakın sağlık kuruluşuna başvurmanız gerekmektedir. Burada kendinize yeni bir aile hekimi belirleyebilirsiniz. Aile hekiminiz kesin olarak belirlendikten sonra, aile hekiminizle tanışmanız gerekmektedir. Aile hekiminize giderek kendiniz ve aileniz hakkındaki bilgileri vererek kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

AİLE HEKİMİ SORGULAMA:Lütfen Tıklayınız

AİLE HEKİMİ DEĞİŞTİRME

Aile hekimi değiştirme işlemi oldukça kolay gerçekleştirilebilen bir işlemdir. Bu işlem için öncelikle, yeni doktorunuzun bulunduğu merkeze gitmeniz gerekmektedir. Bu işlemin yapılabilmesi için aile hekiminin hasta kontenjanının müsait olması gerekmektedir. Her aile hekimi 3500 nüfusa bakmak ile görevlidir. Eğer yeni doktorunuzun kontenjanı müsait ise bu işlem için başka bir engel yoktur. İlgili sağlık merkezine giderek kolaylıkla yeni kaydınızı oluşturabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan SGK SORGULAMA başlıklı makalemizde SGK, sgk sorgulama ve şifresiz sgk sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*

9 Soru Cevaplanmış

 1. irem yılmaz dedi ki:

  aile hekimim sorgulaması yaptığımda aile hekimim çıkmıyor.bunun nedenini öğrenebilirmiyim ve aile hekimimin kim olduğunu ???

 2. atilla erçetin dedi ki:

  aile ekimine gitmeden burdan değiştire bilirmiyim yanına gittimi ayıp olur ve neden diye sorar

 3. hilal dedi ki:

  Aile hekimimle tartıştık ve tavırlarından hoşnut değilim.aynı merkez içinde başka bir dpktora geçiş yapmak istiyorum.kabul etmiyorlar.kabul etmeme hakkına sahipler mi

 4. SİBEL dedi ki:

  adres değişikliğim var evime yakın 2 sağlık kuruluşunada gıttım ıkısıde 4.000 fazla kişi kayıt yapamayız 3 ay bekleyin diyor ben nereye kayıt olabilirim nereye şikayet edebilirim…tsk

 5. Sumeyya şahin dedi ki:

  Ben yaklaşık üç yıldır esenyurt ilçesinde ikamet etmekteyim..ikametgahımda esenyurt a ait.buna rağmen aile hekimim eski ikametim olan bağcılar Göztepe Mah.de gözükmekte,bu durum benide mağdur etmekte..bunun için ne yapmamız gerekir acil cevabınızı bekliyorum..

 6. AYKUT BASAT dedi ki:

  Sayın İlgili,
  75 yaşında olan annem erkek olan aile hekimini, bazı rahatsızlıklarını daha rahat görüşebilmek için aynı sağlık ocağındaki bayan doktor ile değiştirmek istedi ancak kendisine aynı sağlık ocağında bunun yapılmadığı belirtilmiş, bu oradaki doktorların kendi aralarında aldıkları bir karar mıdır yoksa gerçekten uygulama böyle midir,
  Bilgi vermenizi rica ederim.