Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » E-Devlet » Araç Muayene Sorgulama

Sponsorlu Bağlantılar

tuvturk-logoAraç Muayene Sorgulama

Araç muayene sorgulama işlemleri iki şekilde yapılmaktadır. Bunlar plaka numarası ve araç muayene numarası ile yapılabilir. Yukarıda yazılanlardan birini ilgili bölüme girdiğinizde eğer aracınızın istasyon
kaydı bulunuyor ise en son hangi zaman ve hangi istasyonda muayene olduğu, muayene sonuçlarının olumlu, olumsuz olup olmadığını göstermektedir. Unutmamanız gereken bu bölümden randevu sorgulaması yapamazsanız sadece aracınızın muayeneden geçip geçmediğini ve geçtiyse hangi istasyondan geçtiğini göstermektedir.

Araç muayenesini eğer başka birilerine yaptırdıysanız mutlaka sorgulama işleminizi yapmanız gerekmektedir. Bunun nedeni 2013 yılına girdiğimizde konu ile ilgili yaptırımlar, faizler ve cezaların artmasıdır. Özellikle maliyenin yaptığı açıklamaya göre motorlu taşıtlar borcu olan kişilerin sıkıntı çeke bileceğini ve yetkililerin bu konunun üzerinde daha fazla duracağını bildirdiler. Geçtiğimiz yılda 3.6 milyon araç sahibinin ödenmeyen toplamda bir buçuk
milyar Türk lirası değerinde borcu olduğunu ve borçların haciz ile tahsil edileceği belirtildi.

Ayrıca bu borcun üstüne birde trafik kontrol cezası da ekleneceği için gerçekten büyük cezalar ödemek zorunda kalabilirsiniz. 2013 yılı ilk taksitlerinin geçtiğimiz aylarda son buldu. Araçlarınızın muayenesini tuvturk.com.tr adresine girerek sorgulayabilir ayrıca tuvturk.com.tr adresinde randevu ve muayene bilgisi alabilir, tüvtürk istasyon bilgisi alabilir, dilek ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan SSK SİGORTA SORGULAMA'NIN YENİ ADRESİ başlıklı makalemizde sigiorta sorgulama, ssk sigorta sorgulama ve ssk sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*