Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » E-Devlet » Araç Sorgulama

Sponsorlu Bağlantılar

arac-plaka-sorgulamaAraç Sorgulama

Araç sorgulama işlemi internet veya cep telefonu üzerinden yapılabilmektedir. Bu imkanı bizlere devletin tüm kurumlarının sanal ortamda birleştirip oluşturduğu e-devlet.gov.tr adresine tc kimlik numaranız ve e –devlet şifreniz ile giriş yaparak burada bulunan araç sorgulama bölümünden sorgulanacak araca ait plaka numarasını girerek aracın markasını, aracın modelini, aracın sahip belge tarihini, aracın tescil birimini, aracın rengini, aracın cinsini ve aracın çalıntı olup olmadığını ayrıca hak mahrumiyetinin bulup bulmadığı gibi bir çok detaylı bilgiyi kontrol edebilirsiniz.

Diğer bir yöntem olan telefon hizmeti ise sadece hasarlı araç soğulama işlemlerinde kullanılabilmekte ve sorgulama başı 4 tl ile ücretlendirilmektedir. Hasar araç sorgulamak için aracın plaka numarasını yazarak 5664
e göndermeniz yeterli. Plaka numarasını yazıp gönderdikten sonra plaka kayıtlı arabanın kaza, hasar, mağduriyet, sigorta ve poliçe bilgileri sms ile gönderilmektedir.

araç alım satım işlemlerinde araçta hiç bir hasar görünmesede araç sorgulama işlemini ypaınız sadece tamirciye gitmeyiniz aksi halde telafi edemeyeceğiniz zararlar ile karşılaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan SSK SİGORTA SORGULAMA'NIN YENİ ADRESİ başlıklı makalemizde sigiorta sorgulama, ssk sigorta sorgulama ve ssk sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*