Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » E-Devlet » araç vergisi MTV sorgulama

Sponsorlu Bağlantılar

2013_ocak_mtv_motorlu_tasit_vergisi_arac_sorgulama_h36014Araç vergisi MTV sorgulama

Mtv sorgulama konusuna gelmeden önce mtv nin ne olduğunu ele alalım. Mtv açılımı motorlu taşıt vergisidir. Motorlu tüm taşıtlar için yılda iki defa ödenen vergidir. Motorlu taşıtlar vergisinin hesaplanma şekline gelecek olur isek, Motorlu Taşıtlar vergisi yani araç vergisi 2010 1 Ocak tarihinden itibaren 197 sayılı kanunun 6. Maddesine göre hesaplanmaktadır. Motorlu taşıtlar vergisini çoğu banka ve kurum kabul etmektedir. Nakit veya kredi kartı kullanarak bunların ödemesii yapabilirsiniz.
Kredi kartı ile ödemelerinizi Gelirler İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi Online Ödeme sistemi ile çok kolay bir şekilde yapabilir ve verginizi kredi kartınız ile ödeyebilirsiniz. Bunun haricinde anlaşmalı bankaları gib.gov.tr adresine girerek Vergi tahsil yetkisi verilmiş bankalar başlığı altından öğrene bilir ve ödemelerinizi yapabilirsiniz. Mtv araç vergisi sorgulama konusuna görürsek verginiz araç tipine göre, ödenecek zaman dilimine, aracın yaşı ve motor silindir hacmi ne göre değişmektedir.

Araç vergisi(mtv) sorgulama işlemlerini gelir idaresi başkanlığının resmi sitesi olan gib.gov.tr adresine girerek MTV sorgulama sayfası aracılığı ile yapabilirsiniz. Mtv sorgulama sayfasına girdik den sonra istenilen alanları eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra ilgili butona basarak verginizi net bir şekilde öğrenebilir ve ödemelerinizi bu sonuca göre yapabilirsiniz.

MTV Sorgulamak için tıklayınız

Bir önceki yazımız olan SSK SİGORTA SORGULAMA'NIN YENİ ADRESİ başlıklı makalemizde sigiorta sorgulama, ssk sigorta sorgulama ve ssk sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*