Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » E-Devlet » Avukat Sorgulama

Sponsorlu Bağlantılar

avukatAvukat Sorgulama
Avukat Sorgulama işlemleri artık Türkiye Barolar Birliğinin açmış olduğu internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Fakat dikkat etmeniz gereken Türkiye Barolar Birliğinin resmi olan web sitesini bulmaktadır.  Türkiye Barolar Birliğinin resmi web sitesine girdikten sonra sizlere sağlanan bu kolaylık ile (Avukat Arama Modülü) kolay avukat sorgulaması yapabilmektesiniz.

Avukat sorgulamasını başlattığınızda bulunan avukatın adresine, telefon, iletişim bilgileri  gibi bir çok bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz.  Türkiye Barolar Birliğinin resmi web sitesine girdikten sonra siteden bulunan Avukat Arama Modülüne tıkladıktan sonra Avukat arama işlemini yapabilmeniz için sitenin sol tarafında Baro Levhası isimli tabloya girmeniz gerekmektedir. Bu tabloya girdikten sonra tablonun içerisin den ilk önce istediğiniz ili seçtin daha sonra ise İsim seçin.

Bu seçimi Örneğin İl bölümünden İstanbul ilini seçerek isim bölümünden de Ahmet  ismini seçerek gerçekleştirirseniz, İstanbul ilinde bulunan Türkiye Barolar Birliğine Kayıtlı olan tüm Avukatları Avukat Arama Modülü size adres, iletişim ve benzeri bilgiler ile listeler.  Bu sistemin eksik yanlarına gelecek olursak avukatların sadece isim ve iletişim bilgileri bulunmakta bunu yanında avukatlara ait uzmanlık alanları, deneyimleri, branşları gibi bilgilerinde yer alması gerekmektedir.

Tabi ki bu ve benzeri sistemler kullanıcı talebi odaklı çalıştıkları için siz kullanıcılardan talep geldiği takdirde gelişecektir.

Bir önceki yazımız olan SSK SİGORTA SORGULAMA'NIN YENİ ADRESİ başlıklı makalemizde sigiorta sorgulama, ssk sigorta sorgulama ve ssk sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*