Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » BAĞKUR Sorgulama, Soru ve Cevaplar » Bağkur İntibak Zammı Nasıl Hesaplanır ?

Sponsorlu Bağlantılar

imagesBağkur İntibak Zammı Nasıl Hesaplanır ?

Bağ kurluların son zamanlarda en çok merak ettikleri konulardan biride bağkur intibak zammı sorgulama konusu olmuş durumda. Öncelik  bahsetmemiz gereken konu “kimler bağkur intibak zammı alabilir ?” Evet, bunun cevabını vermemiz gerekir ise “ 1 MART 2013 ve 30 MAYIS 2012 tarihlerinde intibak dilekçelerini vermiş veya yeni emekli olmuş tüm bağkurlular bu zamdan yararlanabilirler. Merakla beklemiş olduğunuz bağkur intibak zammı sonunda açıklanmış durumda, bu açıklama ve intibak düzenlemesi ile bağkur emekli olanların ne kadar para alacağı belli olmuş durumda, eğer 2000 yılı ve öncesi emeklisi iseniz ve TC Kimlik numaranız ve sicil numaralarınızı biliyorsanız sitemiz üzerinden sorgulama yaparak,  intibak zammı dahilinde ne kadar alabileceğinizi öğrenebileceksiniz.

Ayrıca bu sorgulamayı yapmadan önce bilmeniz gereken birkaç madde bulunmakta bunlar; Emeklilerin alacağı aylık tutarında 2000 yılına kadar olanlarda yüksek alt sınır aylığı , 2000 yılından sonra olan emeklilere ise ülkenin büyümesinden yüzde yüz pay aylığı, 2008 ve sonra  emekli olanlara ise ülke büyümesinde yüzde otuz pay aylığı verilmesi kararlaştırıldı.

Bu durumla bir çok emekli hakkı olan tutarları alamadı veya fazla aldı.  Bu durum ile prim ödeme günlerine gelen şikayetlerin etkisi ile devlet İntibak Yasası’nı çıkardı.  Bu şekilde emekli aylıkları baştan hesaplanarak kademelere göre ödemeler yapılacak. sizde bağkur intibak zammı sorgulama yapmak bağlantıyı tıklayın

Bir önceki yazımız olan DOĞUM İZNİ başlıklı makalemizde doğum izni, doğum izni almanın şartları ve doğum izni hesaplaması hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*