Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » BAĞKUR Sorgulama » BAĞKUR YAPILANDIRMA

Sponsorlu Bağlantılar

bagkurBAĞKUR YAPILANDIRMA

Kamu alacaklarının yeniden yapılandırılması ve alacakların taksitli olarak borçludan tahsil edilmesi ile ilgili çıkarılan kanun çerçevesinde Bağ Kur borçlarında da yapılandırılmaya gidilmiştir. Bağ Kur’a olan borçlarını ödemek isteyen borçlu vatandaşlarda borçlarını yapılandırarak daha kolay bir ödeme planına sahip olmuş oldu. Ancak bu yapılandırmanın geçerli olabilmesi için kişinin vaat etmiş olduğu ödeme planına uyması gerekmektedir. Aksi takdir de Bağ Kur yapılandırma şansını kaybetmektedir. Borçların daha kolay ve hızlı bir şekilde tahsil edilmesi amacı ile 6111 sayılı kanun büyük kolaylıklar sağlamıştır.

BAĞKUR BORÇ SORGULAMA

6111 sayılı kanun çerçevesinde bağkur yapılandırma gerçekleştirmiş ve borçlarınızı ödemeye başladıysanız ödemeleriniz ile kalan borcunuzu e – devlet üzerinden sorgulama şansına sahipsiniz. Kalan borcunuz ya da ödediğiniz tutarlar ile bir sonra ki ödemeniz ile diğer ödemelerinizi yakından takip etme şansını yakalayabilirsiniz. E – devlet uygulamalarına erişim sağlayabilmek için TC Kimlik Numaranız ile PTT’den almış olduğunuz şifrenizi kullanmanız yeterlidir. Kurum ile ilgili pek çok bilgiye buradan erişim sağlayabilirsiniz.

 

BAĞKUR BORÇ SORGULAMA İÇİN: LÜTFEN TIKLAYINIZ.

Bir önceki yazımız olan BAĞKUR SORGULAMA başlıklı makalemizde bağkur, bağkur hizmet dökümü ve bağkur sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*

2 Soru Cevaplanmış

  1. sabri akyüz dedi ki:

    bağkur yapılandırması sonucu taksitleri zamanında yatırdım ancak iki aydan fazla prim borcu yatıramadığım için yapılandırma bozuldu eksik olan iki aylık primi yatırılınca yeniden yapılandırma yapılabilirmi? bunun için ne yapmam gerekiyor

  2. sinan özbakan dedi ki:

    bağkur bocumu öğrenmek istiyorum