Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » E-Devlet » Doğalgaz Borç Sorgulama

Sponsorlu Bağlantılar

igdas2Doğalgaz Borç Sorgulama
Bildiğiniz gibi öncelerde doğalgaz borçlarını ödemek veya sorgulayabilmek için tek tek Sözleşme numarası, tesisat numarası, daire numarası gibi bir çok bilgi girmemiz gerekiyordu. Fakat İGDAŞ ‘ın yeni çıkardığı uygulama sadece İGDAŞ internet şubesi üzerinden 1 kere üyelik alıp bu bilgileri girmemiz yeterli oluyor.

Eski sisteme bakacak olursak bu yeni sistem abonelerin çoğu işini kolaylaştırmış durumda fakat günümüz teknolojisinde hala basit kaldığını belirte biliriz. İGDAŞ  ın yeni sistemi üzerinden borç unuzu nasıl sorgulayacağınıza gelecek olur isek, İGDAŞ’ın resmi web sitesine girdikten sonra  sağ kısımda bulunan üye giriş bölümünden giriş yapıyorsunuz.  Eğer üyeliğiniz  bulunmuyor ise gene sağ kısımda bulunan Yeni Üyelik butonuna tıklıyorsunuz ve karşınıza bir form çıkıyor.

Bu formu kesinlikle eksik kalmayacak bir şekilde dolduruyorsunuz. Daha sonra ise form doldurduğunuz bilgiler ile sağ tarafta bulunan giriş kısmından İGDAŞ internet şubesine giriş yapıyorsunuz. İGDAŞ internet şubesine giriş yaptıktan sonra aynı sayfa üzerinden İGDAŞ BORÇ SORGULAMA bölümü bulunmakta.

Bu bölüme girmeniz DOĞALGAZ BORÇ SORGULAMA işlemini yapabilmeniz için yeterli olmaktadır. Burada dikkat etmeni z gereken daha sonra uğraşmamak için mutlaka şifrenizi hatırlayacağınız bir şifre olarak seçin veya bir yere not edin. Şifrenizi unuttuğunuz takdirde benzer bir çok işlem yapmanız gerekir. Bunlarla uğraşmak istemiyorsanız mutlaka şifrenizi özenle seçin.

Bir önceki yazımız olan SSK SİGORTA SORGULAMA'NIN YENİ ADRESİ başlıklı makalemizde sigiorta sorgulama, ssk sigorta sorgulama ve ssk sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*