Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » E-Devlet » E-DEVLET ASKERLİK SORGULAMA

Sponsorlu Bağlantılar

Askerlik_sorgulamaAskerlik her Türk erkeğinin zamanı gelince yapması gereken önemli ve kutsal bir vazifedir. Devlet ile ilgili bütün işlemler artık İnternet üzerinden E-Devlet aracılığıyla yapılmaktadır. E-Devlet askerlik sorgulama ile askerliğinizi nerede ve ne zaman yapacağınızı çok rahat bir şekilde öğrenebilirsiniz. E-Devlet askerlik sorgulama ile ortaya çıkabilecek hata oranını sıfıra indirgeyerek kaliteli bir hizmet verilmektedir. Ayrıca E-Devlet askerlik sorgulama ile askerliğe gideceğiniz yerdeki statünüzü, başvuruda gerekli olan evrakları, ihtiyaç duyabileceğiniz bilgileri, askerlik yoklama ve celb sorgulama işlemlerinizi de yapabilirsiniz. E-Devlet askerlik sorgulama sistemi sizi bilgilendirmek içindir. Sevk işlemlerini yapmanız için şehrinizde bulunan bir askerlik şubesine gidip sevk evraklarının alınması zorunludur.

E-Devlet Askerlik Sorgulama Nasıl Yapılır

Sizlere vereceğimiz E-Devlet askerlik sorgulama bağlantısında askerlik sorgulamanızı kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Sisteme giriş için E-Devlet şifresi ve size ait olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numarası gerekmektedir. E-Devlet şifreniz yoksa şehrinizde bulunan size en yakın bir PTT şubesinden 1TL’lik işlem ücreti karşılığında alabilirsiniz. E-Devlet askerlik sorgulama bağlantısına tıkladıktan sonra sağ üst köşede bulunan “sisteme giriş” butonuna tıklayınız. Karşınıza çıkan sayfada E-Devlet şifresi bölümünü tıklayınız. Çıkan sayfada size ait olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numarasını ve E-Devlet şifrenizi eksiksiz bir şekilde girdikten sonra gönder butonuna tıklayınız. Bu sayfada birçok işlem yapılabilmektedir. Sol menüde bulunan “hizmetler” bağlantısını tıklayınız. Milli Savunma Bakanlığı bölümündeki asal hizmetlerin en sonuncusu olan “sevk edilecek eğitim merkezleri” yazısını tıklayarak E-Devlet askerlik sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Askerliğinizle ilgili henüz bir açıklama yapılmamış veya askerliğiniz bitmiş ise “Hakkınızda herhangi bir sonuç bulunmamıştır” yazısıyla karşılaşırsınız.

E-Devlet Askerlik Sorgulama İçin Lütfen TIKLAYINIZ.

Bir önceki yazımız olan SSK SİGORTA SORGULAMA'NIN YENİ ADRESİ başlıklı makalemizde sigiorta sorgulama, ssk sigorta sorgulama ve ssk sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*