Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » E-Devlet » E-DEVLET KAPISI

Sponsorlu Bağlantılar

ssk_sorgulama_sifresiz E–Devlet Kapısı Nasıl Yapılmaktadır?

E – devlet kapısı, vatandaşın resmi kurum ve kuruluşa ait pek çok iş ve işlemlerine tek bir noktadan erişim sağlamasını amaçlamaktadır. E – devlet kapısı girişi için e–devlet şifresi kullanılmaktadır. E – devlet üzerinden Adalet Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, İç işleri Bakanlığı, Dış İşleri Bakanlığı, Başbakanlık, Gelir İdaresi Başkanlığı, İşkur, Maliye Bakanlığı ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü ile Milli Savunma Bakanlığı gibi resmi kurum ve kuruluşlara ait işlemler gerçekleştirilebilmektedir. E – devlet şifresi ile bu işlemlere erişim sağlanabilmektedir.

 E – Devlet Giriş

E – devlet internet portalına giriş yapılmasının ardından sorgulama işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Adalet Bakanlığı’nın sunmuş olduğu hizmetler arasında dava dosyası sorgulama işlemleri, duruşma gün ve saat bilgileri ile Türkiye’nin her hangi bir yerinde adınıza açılmış dava olup olmadığı gibi sorgulama işlemleri yapılabilmektedir. E – devlet giriş yapılmasının ardından Sosyal Güvenlik Kurumu sorgulama işlemleri arasında hizmet sorgulama, hizmet dökümü, borç sorgulama, provizyon sorgulama gibi işlemler gerçekleştirilebilmektedir. İç işleri Bakanlığı’nın sunmuş olduğu hizmetler arasında da evrak takip modülü yer almaktadır. Milli Savunma Bakanlığı ise görev sorgulama işlemlerinin yapılabilmesine olanak tanımaktadır. PTT de e – devlet üzerinden hizmet veren kurumlar arasındadır ve yine e – devlet üzerinden gönderi takibi yapılabilmesine imkan sağlamaktadır. Sağlık Bakanlığı modülünde ise aile hekimi sorgulama ile organ nakli bilgisi sorgulama işlemleri yapılabilmektedir. Tapu Genel Müdürlüğü’nün hizmetleri arasında ise tapu bilgisi sorgulama, tapu harcı sorgulama yapılabilmektedir. E – devlet giriş işleminin yapılmasının ardından pek çok işleme erişim sağlanabilmektedir. Tek bir noktadan hizmetlere erişim imkanı tanıyan e – devlet internet portalı kimi belediyelerce de kullanıma başlanmış olup Türkiye genelinde de diğer belediyeler arasında da kullanımı yaygınlaşmaktadır.

 

E – DEVLET KAPISI İÇİN: LÜTFEN TIKLAYINIZ.

Bir önceki yazımız olan SSK SİGORTA SORGULAMA'NIN YENİ ADRESİ başlıklı makalemizde sigiorta sorgulama, ssk sigorta sorgulama ve ssk sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*