Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » E-Devlet » E-Devlet Mobil İmza Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Sponsorlu Bağlantılar

E-Devlet sisteminin bize sağladığı kolaylıklardan biri de E-Devlet Mobil imza sistemidir.

Mobil Imza Nedir?

Mobil Imza Nedir?

Hayatımızın her bölümünün elektroniğe dökülmesi sonucu meydana gelen bu e-devlet mobil imza sistemi, ilgili kanun ve yasal düzenlemelerle ıslak imzanızın yerine geçmesi için yapılmıştır.

Eğer henüz bir e-devlet mobil imzanız yok ve almak istiyorsanız herhangi bir Avea ya da Turkcell bayisine giderek e-devlet mobil imzanızı temin edebilirsiniz.

E-Devlet Mobil İmzayı Nasıl Ve Nerede Kullanırsınız ?

Aşağıdaki linke tıklayarak açılan pencereden ”sisteme giriş” butonuna tıkladıktan sonra mobil imza bölümüne geçin. Karşınızdaki ekrandan T.C. kimlik numaranızı ve e-devlet mobil aboneliği aldığınız cep telefonu numaranızı sisteme girerek gönder butonuna tıklıyorsunuz. Gönder butonuna tıkladığınızda mevcut sayfadan farklı bir sayfaya yönlendirme işleminiz gerçekleşecektir. Yeni gelen sayfada sözleşme ve  imza metninin özeti karşınıza gelir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, bilgisayardaki metnin telefondaki metinle bire bir uyuşuyor olması gereklidir. Bu şekilde cep telefonunuzdan giriş yapabilirsiniz. İşlemlerinizi iptal etmek istiyorsanız. İptal butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

https://www.turkiye.gov.tr/

Bir önceki yazımız olan SSK SİGORTA SORGULAMA'NIN YENİ ADRESİ başlıklı makalemizde sigiorta sorgulama, ssk sigorta sorgulama ve ssk sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Son Yapılan Aramalar:

 • e devlet ssk sorgulama
 • edevlet ssk
 • edevlet ssk sorgulama
 • e devlet sorgulama
 • mobil İmza nerelerde kullanılır

Sponsorlu BağlantılarSponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*

2 Soru Cevaplanmış

 1. erol diyor ki:

  ssk gün sorgulama

 2. nur diyor ki:

  emeğinize ve ellerinize sağlık :) Performans ödevim için çok yararlı bi konu oldu çok teşekkürler 😀