Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » E-Devlet » E-DEVLET RAPOR PARASI

Sponsorlu Bağlantılar

paraSosyal Güvenlik Kurumu hayatımızı kolaylaştırmaya çalışan bir devlet kurumu olarak hizmet vermektedir. Raporlu geçirdiğimiz süre içinde iş veren tarafından kesilen yevmiye  E-Devlet Rapor Parası olarak Sosyal Güvenlik Kurumunu tarafından ödemesi yapılır. Bu ödeme raporunuzun aldığınız gün sayısı üzerinden hesaplanıp ödenir. Üç çeşit E-Devlet rapor parası vardır;

 • Sigortalı çalışan iş yerinde bir kaza geçirdi ise ya da meslek hastalığından dolayı bir rapor parası aldı ise E-Devlet rapor parası alabilir.
 • Herhangi bir rahatsızlığı nedeniyle sigortalı çalışan bir kişi rapor almış işe rapor alım tarihinden önce üç ay (doksan gün) prim ödenmiş olması şartıyla raporun üçüncü gününden başlayarak rapor parası alabilir.
 • Bayan çalışanın doğum gerçekleştirmesi sonunda doğumdan önce 10 hafta da çalışmadığı her gün için E-Devlet rapor parası ödenir. Ancak sigortalı bayan çalışanın doğumdan önceki üç ay yani doksan gün düzenli olarak prim ödemiş olma şartı aranır.

E-DEVLET RAPOR PARASI ALMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

 • E-Devlet rapor parası alabilmeniz için en önemli şey hastahane ve aile hekimliği gibi sağlık kurumlarından alınması gereken iş görmezlik belgesi gerekmektedir.
 • Sağlık kurumlarından alınmış olan iş görmezlik belgesini,bağlı bulunduğunuz SGK müdürlüğüne elden teslim etmeniz durumunda E-Devlet rapor parası almak için işlemleri başlatmış oluyorsunuz.

E-Devlet rapor parası gerekli belge ve bilgilerin Sosyal Güvenlik Kurumuna ulaşmasının ardından incelenerek sonuçlandırılır. Bu incelemelerden sonra E-Devlet rapor parası kurum tarafından PTT şubelerine yatırılır tarafınıza ait rapor paranızın PTT şubelerine yatıp yatmadığını çevrim içi işlemlerden öğrenmek istiyorsanız E-Devlet kullanıcısı olmanız için E-Devlet şifresi almanız gerekmektedir. Şehrinizde bulunan size en yakın bir PTT şubesinden 1 TL’lik işlem ücreti karşılığında E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz.Size vereceğimiz bağlantıyı tıklayarak  rapor paranızı sorgulayabilirsiniz. Bağlantıya girebilmek için size ait olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numaranızı ve E-Devlet şifrenizi eksiksiz bir şekilde girdikten sonra gönder butonuna tıklayınız.

E-Devlet Rapor Parasını Sorgulama İçin TIKLAYINIZ.

Bir önceki yazımız olan SSK SİGORTA SORGULAMA'NIN YENİ ADRESİ başlıklı makalemizde sigiorta sorgulama, ssk sigorta sorgulama ve ssk sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*

3 Soru Cevaplanmış

 1. rapor parası dedi ki:

  iyi günler,15,03,2013 tarıhınde iş kazası geçirdim. 15,03,2013 ve 17,03,2013 tarıhı arasında istirat aldım.18,03,2013 tarıhınde kontrole gıttım ve tekrar ayın 28 ine kadar raporum uzatıldı.Geçici İşgöremezlik Ödeme Bilgilerine baktıgımda sadece 15,03,2013 den 17,03,2013 tarıhlerı yatmış digerleride yatacakmı bilgilendirirmısınız.
  ,

 2. fayma kocaman dedi ki:

  istirahat paramı ne zaman alırım

 3. ne zaman emekli olabilirim dedi ki:

  15/09/1970 doğumluyum 01/09/1994 maden yeraltı işçisi olarak çalışmaya başladım 4506 gün yeraltı primim var 1990_1991 askerliğimi yaptım askerlik borçlanmamı yapmam bana fayda sağlarmı ve ne zaman emekli olabilirim iy çalışmalar