Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » E-Devlet » E-DEVLET ŞİFRESİ DEĞİŞTİRME

Sponsorlu Bağlantılar

ss1E – Devlet Şifresi Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

E–Devlet şifresi Ptt şubelerinden alınabilmektedir. E – devlet şifresi alabilmek için kişinin şahsen ve kimlik belgesi ile birlikte herhangi bir PTT şubesine başvuru yapması gerekmektedir. Bunun dışında e – imza ya da mobil imza ile de e – devlet internet portalına giriş yapılabilmektedir. PTT şubelerinden alınan e – devlet şifresi değiştirme işlemi uygulamaya giriş yapıldıktan sonra mümkün olmaktadır. E – devlet şifresi değiştirme işlemi için ayarlar bölümünün kullanılması gerekmektedir. E – devlet internet portalı pek çok resmi kurum ve kuruluşun sunmuş olduğu hizmetlere erişim olanağı tanımaktadır. Bu uygulama sayesinde vatandaşlar ihtiyaç duymuş oldukları bilgi ve belgelere kısa süre içerisinde tek bir noktadan erişim sağlayabilmektedir.

E–Devlet Uygulaması

E – devlet uygulaması erişim sağlayabilmek için şifre kullanılması gerekmektedir. Çünkü e – devlet internet portalında kişiye özel bilgilere de yer verilmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu, Adalet Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve daha pek çok kurum e – devlet üzerinden işlemlerini yapabilmektedir. E – devlet şifresinin alınmasının ardından kişinin güvenliği için ilk girişte otomatik olarak şifre değiştirilmesi gerektiği uyarısına yer verilmektedir. Bunun ardından da eğer kullanıcı kendi isteği ile şifresini değiştirmek ister ise ayarlar bölümünden şifresini değiştirebilmektedir. E – devlet uygulaması ile hızlı ve kolay bir şekilde gereksinim duyulan bilgi ve belgelere sadece internet bağlantısı olan bir bilgisayar aracılığı ile erişim sağlanabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan SSK SİGORTA SORGULAMA'NIN YENİ ADRESİ başlıklı makalemizde sigiorta sorgulama, ssk sigorta sorgulama ve ssk sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*

3 Soru Cevaplanmış

  1. evren dedi ki:

    şifreyi unutum deyiştirmek istiyom

  2. aziz şenci dedi ki:

    ben 23 yıl askerlik borçlanmamla beraber 657 sayılı hizmetim, 4 ay 13 günlükte sigortalılık hizmetm var kalan 20 aylı bölümü defaten yatırıp emekli olabilirim

  3. nazif alırvermez dedi ki:

    e devlet şifresini değiştirmek istiyorum