Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » E-Devlet » E-DEVLET UYGULAMALARI

Sponsorlu Bağlantılar

e-devlet E-Devlet; İnternet üzerinden verimliliği artırmak amacıyla çağdaş toplum olmanın bir gereği olarak ortaya çıkmıştır. İnsanlar arasında ki her türlü ödev ve yükümlülüklerin ‘dijital’ ortamda güvenli ve sürekli bir biçim de gerçekleştirilmesi anlamına gelmektedir.

E-Devlet uygulamalarında vatandaşlar için, eğitim, sağlık, askerlik ve seferberlik, iş ve kariyer, aile, özürlü vatandaşlar vb. konu başlıklarını bulabilirsiniz. E-Devlet  uygulamasının vatandaşlara sunmuş olduğu en büyük avantaj, eskisi gibi her türlü ufak tefek sorunlarımız için devlet dairelerinin kapıların da beklememize veya defalarca arama yapmamıza gerek kalmadan E-Devlet uygulaması sayesinde E-Devlet kapsamındaki konular alt başlığında istediğimiz sorunun cevabını rahatlıkla ulaşabilme imkanı sağlanmıştır.

E-Devlet uygulamalarının size sağlayabileceği kolaylıklardan biri de bazı duyurulardan bu site aracılığıyla haberdar olabilmeniz, size verilmiş olacak E-Devlet şifresi ile iş başvurusu sonucu sorgulaması, PTT kayıtlı gönderi takibi, doğum bildirimi, aile tesciline kayıt vb. konuları takip edebileceksiniz. E-Devlet uygulamaları sitesine kullanıcı girişi için E-Devlet şifresi ile giriş, e-imza ile giriş yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan SSK SİGORTA SORGULAMA'NIN YENİ ADRESİ başlıklı makalemizde sigiorta sorgulama, ssk sigorta sorgulama ve ssk sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*