Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » E-Devlet » E-Devlet ve Mevzuat hakkında genel bilgi

Sponsorlu Bağlantılar

e_devlet_logo21E-Devlet ve Mevzuat hakkında genel bilgi

e-Devlet  Türkiye Cumhuriyeti kimliği bulunan Türk vatandaşlarını devlet tarafından tahsis edilen  birçok hizmetlerin daha hızlı yapılabilmesi için internet ortamına taşınmış hallerine denmektedir. Bu sayede Türk vatandaşları bir çok devlet hizmetini sadece bilgisayarları başında daha güvenli, daha hızlı ve daha çağdaş bir biçimde gerçekleştirebilecekler. Ayrıca E-devlet sistemi her geçen gün hızla artan yeni özellikleri ile Türk vatandaşlarına 7/24 hizmet vermektedir. E-devlet üzerinde yapabileceğiniz hizmetlerden bazılarına örnek vermemiz gerekir ise ; ssk hizmet dökümünüzü çıkabilir, ssk gün sayısı sorgulayabilir, ssk primlerinize ulaşabilir, sabıka kaydınızdan, plaka sorgusu na kadar gibi birçok hizmete çok kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

E-devlet kullanabilmeniz için gerekenler ise sadece bir e-imza peki, e-imza yı nasıl alabileceğiniz konusuna değinir isek bu hizmetten yararlanabilmek için hemen bir PTT şubesine gitmeniz yeterli. Şahsi olarak üzerinde TC Kimlik numaranızın yazılı olduğu bir kimlik ile e-devlete giriş için gerekli olan şifrenizi 1 tl karşılığında tahsis edebilirsiniz. Size en yakın ptt şubesini bilmiyorsanız e-devlet’in hayatınızı kolaylaştırdığı hizmetlerden birini bu vesile ile deneyerek   turkiye.gov.tr adresine girerek size en yakın ptt adresini öğrenebilirsiniz. Ayrıca unutmamanız gereken bir diğer konu ise, eğer e-devlet şifre nizi unuttu iseniz, yeni şifre almak için tekrar bir ptt şubesine gitmeniz gerekiyor ve yeni şifrenizi size ptt çalışanları 10 tl karşılığında veriyorlar.

Bir önceki yazımız olan SSK SİGORTA SORGULAMA'NIN YENİ ADRESİ başlıklı makalemizde sigiorta sorgulama, ssk sigorta sorgulama ve ssk sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*

1 Yorum

  1. mustafa dedi ki:

    ev kredisi icin