Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » SGK » E-SGK Evrak Kayıt Takibi

Sponsorlu Bağlantılar

e_sgkE-SGK Evrak Kayıt Takibi

 

E-SGK sistemi sosyal güvenlik kurumunun elektronik ortamda sunduğu bir hizmettir. Çalışanlar ve emekliler SGK işlemlerini www.turkiye.gov.tr adresinden sorgulama yapabilirler. Sosyal sigortalar kurumu (E-SGK) sisteminde prim günlerini hesaplama, fatura ödeme, kredi kartı bilgileri gibi birçok işlem yapılabilmektedir.

Bunların içinde e-SGK evrak takibi de yapılmaktadır. Bu hizmet bütün insanların hayatını kolaylaştırmıştır. İstenilen evrakları istediğiniz anda görüntüleyebilirsiniz. E-SGK da yayınlanan her şey haber gerçektir. Sosyal güvenlik kurumunun sitesinden emekliler maaş kesintilerini, maaş zamlarını öğrenebilirler. Emekliler tekrardan çalışmak isterlerse hangi yasal şartlar altında çalışabilecekleri konusunda bilgi alabilirler. E-SGK evrak takibi yapmak için Sosyal güvenlik kurumunun resmi sitesine giriş yapın. Daha sonra giriş yapmak için TC kimlik numaranızı girin.

Giriş işlemi tamamlandıktan sonra ana sayfa karşınıza gelecektir. Yukarıda sıralanmış olan kurumsal ve mevzuat butonlarının alt kısmından E-SGK butonunu bulun ve tıklayın. Tıklandıktan sonra karşınıza e-bildirge, hak sahipliği, e-eczane, prim ödeme gibi uygulamaların butonlarını göreceksiniz. Bu butonların içinden evrak takibe tıklayın. Sağ bölümde 2022 sayılı evrak takibini göreceksiniz.

Yapmak istediğiniz işlemi seçerek öğrenmek istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz. E-SGK sayesinde 4-C emeklilik işlemleri takibi, evrak takibi ve kayıt takibi ve sigortalı emeklilik evrak takibi gibi işlemleri yapabilirsiniz. E-SGK tarafından gerçekleştirilen bu sistem oldukça güvenli ve kullanışlıdır. Bilgisayar kullanımı bilen herkes E-SGK hizmetlerinden yararlanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan GENEL SAĞLIK SİGORTASI | GSS başlıklı makalemizde erkek GSS, gelir tesiti ve genel sağlık sigortası hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*

1 Yorum

  1. meryem bozbayır dedi ki:

    ben 2 ay önçe 65 yaş lı maaşına kayıt yaptırdım ve halen bir haber bekliyorum bir cevap gelmedi