Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » E-SGM Sorgulama » E- SGM Bağkur Sorgulama

Sponsorlu Bağlantılar

E- Se-sgmGM Bağkur Sorgulama

Bağkur hizmet dökümünüze sosyal güvenlik kurumlarına gitmeden e- devlet sistemi sayesinde ulaşabilirsiniz. E- devlet sistemi kurumsaldır. Kurumsal olması son derece güvenli ve doğru bilgi olduğunu belirtmektedir. E – devlet sisteminden yararlanmak isteyen vatandaşlar postaneye kimlikleri ile giderek 1 TL karşılığında e- devlet şifresine sahip olabilirler.

E- devlet sistemi sayesinde öğrenmek istediğiniz birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Sosyal güvenlik kurumlarına gitmeden online olarak e-devlet sistemi sayesinde bağkur sorgulama işlemini yapmak için SGK’nın resmi sitesine girin TC kimlik numaranız ve şifreniz ile e-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranda E-SGK menüsüne tıklayınız. Daha sonrasında e- hizmetler menüsüne tıklayınız açılan ekranda tescil kaydı tespiti, emekli aylık bilgisi, müstahaklık sorgulama, hizmet dökümü ve aylık kesinti gibi işlemler yer almaktadır.

Bağkur sorgulama için hizmet dökümü bölümünden hizmet bilgisi 4B seçeneğine tıklayarak bağkur hizmet dökümünüzü alabilirsiniz. Eğer SSK hizmet dökümünü sorgulamak isterseniz hizmet dökümü bölümünden hizmet dökümü 4A seçeneğine tıklayarak SSK hizmet dökümünüze ulaşabilirsiniz.

E- devlet vatandaşların özel bilgilerini içinde barındırdığı için vatandaşlar kesinlikle e-devlet şifrelerini başka kişilere söylememeliler. Bağkur sorgulama işlemini e-devlet sistemi sayesinde sicil numarası ile de sorgulayabilirsiniz. Sicil numarasını bilmeyen vatandaşlar e- devlet şifresi ile bağkur sorgulama işlemi yaptıklarında sicil numaralarını da açılan sayfada öğrenebilirler. Güvenli bir şekilde sistemden çıkış yapmak için çıkış düğmesine tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Ssk Sgk Randevu alma başlıklı makalemizde hastane randevu alma, hastane randevu sorgulama ve sgk randevu alma hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*