Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » SGK, SGK Sorgulama » E-SGM Nedir – E-Sgm Sorgulama

Sponsorlu Bağlantılar

e-SGM nedir?
Ae-sgmanlamı İnteraktif Sosyal Güvenlik Merkezi olan e-SGM sayesinde artık SGK sorgulama işlemlerinizi tek çatı altından e devlet güvencesi ile yapabilmenize olanak tanıyan sistemdir. SSK nın online olarak kullanıcı ssk hizmet dökümü sorgulama ekranını internet ortamına açmasıdır.
E-Sgm ile ssk gün sayınızı emeklilik ve rapor parası gibi hizmetlerinizi sorgulayabilirsiniz.

e-SGM Sorgulamasını Nasıl Yapabilirim?

Yeni uygulamada T.C. kimlik numarasının yanında kişinin baba adı, nüfusa kayıtlı olduğu il/ilçe, cilt no, aile sıra no gibi herkes tarafından bilinemeyecek özel bilgiler isteniyor. Bu bilgileri kimlik üzerindne dogru girildiği takdirde güvenlik numarasınıda gerekli kutuya yazarak sorgulama ekranına ulaşabilri ve bilgileirnizi sadece size özel olarak görebilirsiniz.

Nüfus kağıdınızdaki bilgilere göre E-SGM Hizmet Sorgulama yapmak için aşağıdaki linke tıklayıp sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.
takıldığınız yada yapamadığınız yerler için yorum olarak msj bırakınız adminlerimiz ellerinden geldiği kadar sizlere yardımcı olacaktır. Sgk ve sorgulama konularında ücretsiz olarak yardıma herzaman açığız.

buradaki alanlara resimde gördüğünüz gibi sırası ile T.C. Kimlik no, Baba adı, Nufüsa kayıtlı oldugunuz il, ilçe, Cilt no ve Aile sıra no girerek dogru güvenlik kodunuda girip sorgulama işlemine kolaylıkla başlayabilirsiniz.

E-SGM ekranına ulaşma ve sorgulama yapmak için Tıklayınız

 

Bir önceki yazımız olan GENEL SAĞLIK SİGORTASI | GSS başlıklı makalemizde erkek GSS, gelir tesiti ve genel sağlık sigortası hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*

7 Soru Cevaplanmış

 1. rahmi dursun dedi ki:

  12.6.1969 DOĞUMLUYUM İŞE BAŞLANGIÇ TARİHİM 1985 NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM

 2. AYHAN ERÇELİK dedi ki:

  01,04,1972 DOĞUMLUYUM İŞEBAŞLANGIÇ TARİHİM 01,10,1985

 3. fatih dedi ki:

  1300 günum var 460 askelık yatım %50 raporluyum karaciger siroz hastasıyım calısamıyorum mahduren emekli olabilirmiyim . cvp

 4. veli aktürk dedi ki:

  sigort pirimimi ögrenmek istiyorum

 5. muharrem korkmaz dedi ki:

  benim babam 2010 yılında oldü babamın 1974 sigorta girişi var odenmiş günü 150 işgünü ben babamın sigortasını ileri donük borçlandırıp annemi emekli yapmak istiyorum sizce bu olurmu

 6. sadettin yigit dedi ki:

  1966 dogumluyum,1986 20 03 tarihinde sigorta girişim.Nezaman emekli ola bilirim? 1980 günüm ssk var 10 yılda almanyada calıştım sigortalı, bunuda ssk-ya aktardım zaman nezaman emekli olabilirim.10 yılıma nekadar para yatırmam lazım

 7. İSMAİL ÖZMUTLU dedi ki:

  SİGORTA PİRİMİ Mİ ÖĞRENMEK İSTİYORUM