Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Haberler, SGK » E-SGM

Sponsorlu Bağlantılar

 e-sgmE – SGM NEDİR?

Sosyal Güvenlik Kurumunun vatandaşın hizmetine sunmuş olduğu E – SGM ve elektronik ortamda sigorta bilgilerine ulaşma imkânı sunmakta olan bir sistemdir. Bu sistem sayesinde vatandaş sigorta bilgilerine erişebilmektedir. Sisteme girişte herhangi bir şifre sorulmamakla birlikte kimlik bilgileri ile giriş yapılabilmektedir. Sigortalı, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi internet adresi T.C. Kimlik Numarası, Nüfusa Kayıtlı Olduğu İl, Cilt No. ve Doğum Yılı bilgileri ile giriş yapılmaktadır.

E- SGM’den Erişim Sağlanan İşlemler

E – SGM Hizmet Sorgulama ekranına belirtilen alanların eksiksiz ve doğu olarak doldurulmasının ardından giriş sağlanmaktadır. Bu ekranda, tescil kaydı tespiti, emekli aylık bilgisi, hizmet dökümü, emekli aylık kesintisi, iş göremezlik ödeme, sağlık provizyon sorgulama, genel sağlık sigortası tescil sorgulama, isteğe bağlı 4/c, ssk sorgulama, sgk sorgulama bilgileri yer almaktadır. Bu başlıklar altından yapılan sorgulamalar neticesinde bilgilere erişim sağlanabilmektedir. 4/a, 4/b ve 4/c ‘ye tabii olarak çalışan sigortalılar tarafından da ihtiyaç duyulan bilgiler bulunmaktadır. Şifresiz sgk bilgileri sorgulama işlemleri yapılabilmektedir.

 E – SGM’YE ERİŞİM İÇİN: LÜTFEN BURAYA TIKLAYINIZ.

Bir önceki yazımız olan RAPOR PARASI NEREDEN ALINIYOR? başlıklı makalemizde rapor parası ve rapor parası nereden alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*

1 Yorum

  1. cem toksöz dedi ki:

    benim %40 gücünde kaybım benim ne zamam emekli olabilirim 1998 ise girisliyim 4200 gün sigortam var vergi indirimi alıyorum