Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Genel » E – VERGİ LEVHASI SORGULAMA

Sponsorlu Bağlantılar

maliyebakanligiE – VERGİ LEVHASI

 

Hızla gelişen ve değişen teknolojiyi yakından takip eden ve mükelleflerin etkin bir şekilde hizmetlerden haberdar olmasının yanı sıra yine etkin bir şekilde hizmet almasını sağlamak amacı ile hizmetlerinin büyük bir çoğunluğunu internet ortamından da sağlamaya çalışan Maliye Bakanlığı E – Vergi Levhası uygulamasını hizmete sunmuştur. Bu hizmetin amacı vatandaşın da iş ve işlemleri takip edebilmesini sağlamaktır. İşyerlerinde duvara asılması zorunlu olan vergi levhalarının internet ortamında da kontrol edilebilmesinin sağlandığı bu hizmet aynı zamanda vatandaşın da en doğru ve net bilgiye erişimini de sağlamaktadır.

 

E – VERGİ LEVHASI SORGULAMA İŞLEMİ

 

E – Vergi Levhası sorgulama ve doğrulama işlemleri Gelir İdaresi Başkanlığı’nın resmi internet sitesi aracılığı ile yapılabilmektedir. Hem doğrulama hem de sorgulama işlemleri için TC Kimlik Numarası, Ad Soyad, Cilt No ve İl ile ilçe alanlarının eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Bilgilerin doldurulmasının ardından sorgulama ve doğrulama işlemleri internet sitesi aracılığı ile  yapılabilmektedir.

 

 

 

E – VERGİ LEVHASI SORGULAMA İÇİN: LÜTFEN TIKLAYINIZ.

Bir önceki yazımız olan ASGARİ GEÇİM İNDİRİMİ başlıklı makalemizde 2013 asgari geçim indirimi, asgari geçim indirimi ve asgari geçim indirimi oranı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*