Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Genel » E – DEVLET

Sponsorlu Bağlantılar

imagessdasdE – DEVLET GİRİŞİ

 İlerleyen ve gelişen teknoloji ile birlikte devletin resmi kurum ve kuruluşları da çağa ayak uydurmak adına çalışmalarına bu yönde hız vermektedir. Hem hizmetlerin daha etkin yürütülebilmesini sağlamak hem de kişilerin bilgilere daha hızlı bir şekilde erişimini sağlayabilmek adına E – Devlet uygulamalarını hizmete sokmuştur. E – devlet girişi ile pek çok kamu kurum ya da kuruluşun sağlamış olduğu hizmetlere tek bir noktadan erişim sağlanabilir olmuştur. E – Devlet sistemine giriş yapabilmek için şifre ya da elektronik imza kullanılabileceği gibi mobil imza da kullanılabilmektedir. Belirtilen bu şifre yöntemlerinden biri kullanılarak E – Devlet girişi sağlanabilmektedir.

 E – DEVLET UYGULAMALARI

E – devlet uygulamaları vatandaşın hayatını kolaylaştıran pek çok işlemi bir arada bulundurmaktadır. Adalet Bakanlığı, İç İşleri Bakanlığı ve Dış İşleri Bakanlığı gibi pek çok kurum e – devlet girişi ile hizmet alabileceğiniz kurumlar arasında yer almaktadır. E – Devlet girişi için gerekli olan şifre en yakın PTT şubelerinden temin edilebilmektedir.

 E – DEVLET GİRİŞİ : LÜTFEN TIKLAYINIZ.

 

Bir önceki yazımız olan E – VERGİ LEVHASI SORGULAMA başlıklı makalemizde e- vergi levhası sorgulama ve e-vergi levhası hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*

2 Soru Cevaplanmış

  1. mükerrem dedi ki:

    yerimi öğrenmek isiyorum