Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » E-Devlet » EHLİYET CEZA PUANI SORGULAMA

Sponsorlu Bağlantılar

ehliyet-sinav-sonuclari-icin-tiklayin-meb-2012-ehliyet-sonuclari-120520124fae4b013cd16EHLİYET CEZA PUANI SORGULAMA

Emniyet Genel Müdürlüğünün sitesinde bulunan ehliyet ceza puanı sorgulama alanı kaldırıldığı için bu hizmetten faydalanmak isteyen ziyaretçilerimiz sorunlar yaşamaktadır. Bizlerde sizlerden gelen bu istekler üzerine bu yazımızda sizlere ehliyet ceza puanı sorgulama işlemi nasıl yapabileceğinizi anlatacağız. Öncelik bu işlemi yapabilmeniz için e-devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer e devlet şifreniz bulunmuyor ise, sitemizin arama bölümüne yazarak nasıl e devlet şifresi alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

E devlet şifresi edindiyseniz öncelikle www.e-devlet.gov.tr adresine giriyor daha sonra ilgili bölümden giriş yapıyorsunuz. Bildiğiniz üzere ceza puanı karayolları ve trafik kanunun suç saydığı bir takım nedenlerden dolayı sürücülere uygulanır. Trafik suçunu işlediğiniz tarihden itibaren geriye doğru toplam 100 ceza puanınız var ise sürücü belgeniz yaklaşık olarak iki ay süre ile geri alınmakta ve mecburi bir eğitime girmek zorunluluğundasınız.

Aynı yıl içerisinde eğer 2. Defa benzer bir suç izlerseniz 4 ay süre ile ehliyetinize el koyulacak ve psikoteknik bir değerlendirmeye gireceksiniz ve ilgili uzman sizi muayeneye tabi tutacaktır. Eğer muayenenin sonucu olumlu olur ve herhangi bir engel görülmezse ehliyet belgeniz size teslim edilir. Eğer benzer nedenlerden dolayı 3.kez 100 puanı doldurursanız sürücü belgeniz tamamen iptal edilir ve geri verilmez. Benzer şekilde asli kusurlu olarak ölüme sebebiyet ile suçlanırsanız sürücü belgenize bir yıl süre ile el konulmaktadır.

Bir önceki yazımız olan SSK SİGORTA SORGULAMA'NIN YENİ ADRESİ başlıklı makalemizde sigiorta sorgulama, ssk sigorta sorgulama ve ssk sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*

1 Yorum

  1. seçkin tülek dedi ki:

    ssk hizmet dökümü