Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Emekli, Haberler » EMEKLİYE İNTİBAK ZAMMI MÜJDESİ!

Sponsorlu Bağlantılar

emekliİNTİBAK ZAMMI

Emekliye zam müjdesi! 2 milyon emeklinin beklediği intibak zammı Ocak 2013’ten itibaren emeklilere ödenmeye başlanacak. Merakla beklenen intibak zammında kafaları meşgul eden onlarca soru bulunmaktadır. SSK Gün Sorgulama ekibi olarak sizlere intibak zammı hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgileri vermeye çalışacağız.

İntibak Zammından Kimler Yararlanacak?

İntibak zammından yararlanacak olan emekliler 2000 yılından önce emekli olmuş emekliler veya emeklilik başvurusunda bulunmuş olan emeklilik adaylarıdır. Bahsi geçen emekliler arasın da yurtdışı borçlanması ile ve malulen emekli olan emekliler de bulunmaktadır. Bunların dışında dul ve yetim maaşı alan kişilere de intibak zammı verilecektir. Burada üzücü haberi 2000 yılından sonra olan emeklilerimize vermek durumundayız. 2000 yılından sonra emekli olan emekliler intibak zammından faydalanamayacaklardır.

İntibak Yasası ile Birlikte Ne kadar Artış Yapılacak?

Peki emekliler ne kadar zam alacak? İntibak zammı ne kadar olacak? İntibak zammı kademeniz, dereceniz, göstergeniz ve prim gün sayınıza göre değişmektedir. En fazla intibak zammı 339 lira olacaktır. Peki kademenizi, göstergenizi veya derecenizi bilmiyorsanız ne yapmanız gerekmektedir? Bu durumda en yakın SGK müdürlüğüne başvurmanız gerekmektedir. Bağlı bulunduğunuz SGK müdürlüğünden bu bilgileri kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Bağ-Kur Emeklisi Zam Alacak mı?

Bağkur emeklileri zam alacak mı sorusuna sevindirici bir haberimiz var. Bağkur emeklileri de intibak zammı kapsamındadır ve zamdan faydalanabilecekler.

 İNTİBAK SORGULAMA İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan SSK RANDEVU başlıklı makalemizde alo 182, ssk randevu ve ssk randevu al hakkında bilgiler verilmektedir.

Son Yapılan Aramalar:

 • Emekli İntibak Zammı 2014 Varmı
 • intibak zammı 2015
 • 2015 emeklileri intibak zammı varmı
 • tarımemeklısineintibakvarmi2015
 • intibak zammı 2015de emekli olanlara varmi
 • 2015 emeklilere intibak varmı
 • emekliye zam varmı 2015
 • 2015 de emeklilere intibak zami varmı
 • intibak sorgusu 2015
 • intibak 2015 deçıkacakdı

Sponsorlu BağlantılarSponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*

6 Soru Cevaplanmış

 1. ali kara diyor ki:

  ne kadar zam alabilirim

 2. ibrahim melek diyor ki:

  mrblr ben 1999 yılında tokat sigara fb emekli oldum . gün sayım 5137 dir götergemde bakıyorum 9475 yazıyo ama bu düşük daha heralde güncellenmedimi tam bilgim yok .biz sigara fab. yüksek maaş alıyorduk asgari ücret degil acaba ne kadar intibaktan faydalanabilirim tşkr..

 3. nenur uçan diyor ki:

  intibak farkı miktarını öğrenebilirmiyiz

 4. nenur uçan diyor ki:

  intibak farkı nekadardır