Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Emekli, Haberler » EMEKLİYE TOPLU ÖDEME!

Sponsorlu Bağlantılar

EMEKLİYE TOPLU PARA

Eksik maaş aldığı belirlenen yaklaşık 2.500 kişiye emekliye toplu ödeme yapılıyor. Yapılan açıklamaya göre bazı emeklilere 22 bin liraya varan ödemeler yapılacak.

Emeklilere Ne Zaman Toplu Ödeme Yapılacak?

Emeklilere eksik ödenen maaşları 2013 yılının ilk ayından itibaren yapılmaya başlanacak. Özellikle 2000 yılından önce emekli olan kişilerin toplu ödemelerinin yüksek rakamlara çıkacağı açıklandı.

Bağkurluya Basamak Farkı!

SSK emeklileri için sürdürülen intibak yasasının yanında Bağkur emeklileri için yapılan çalışmanın da sonuna gelindi. Buna göre; 1 Mart – 30 Mayıs 2002 tarihleri arasında Bağkur emeklisi olan veya emeklilik başvurusu yapan kişiler intibaktan yararlanabilecekler. Bu kişiler eğer basamak satın almışlar ise bu kişiler ekstra olarak basamak ödemesi yapılacaktır. Bu kişiler hem basamak farklarını hem de geçmişe dönük maaş farklarını toplu bir şekilde alabilecekler.

Bir önceki yazımız olan SSK RANDEVU başlıklı makalemizde alo 182, ssk randevu ve ssk randevu al hakkında bilgiler verilmektedir.

Son Yapılan Aramalar:

 • emeklilik toplu para sorgulama
 • bağkurda toplu ödeme var mı
 • işçiemeklitopluparanezaman
 • Ssk toplu gun
 • ssk emeklisi toplu para alabilir mi
 • SSK CALISANINA TOPLU PARA
 • sgk sorgulama toplu para sorgulama
 • hizmet dökümünde toplu para
 • emekliye toplu para
 • 2013 emekli öğretmenlere eksik ödeme

Sponsorlu BağlantılarSponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*

7 Soru Cevaplanmış

 1. sema temiz diyor ki:

  merhaba.ben eşimden ayrıldıktan sonra bağkur emeklisi vefat eden annemden maaş alıyorum.babama birlikte yaşıyordum babamda bağkur emeklisiydi babamda vefat etti.aynı kurumdan emekli olduklarından her ikisinin maaşını alamayacağım söylendi.fakat dönem dönem duyduklarımla babamdanda maaş alabileceğm söyleniyor.kuruma gittiğimde yardımcı olabilecek bir muhatap bulamıyorum.aydınlatırsanız çok sevinirim.kolay gelsin.teşekkür ederim.

  • Aykut Otu diyor ki:

   Sema hanım iki yönden de maaş almanız mümkün değil. SGK müdürlüğüne başvurarak iki maaşdan istediğinizi seçebilirsiniz. Fakat ikisini birlikte almanız mümkün değil.

 2. mine arslan diyor ki:

  ben emekliye toplu ödemenin gerçekte olup olmadığını merak ediyorum çünkü bu haberi çok az insan biliyor yalanmı yoksa gerçekten böyle bir ödeme söz konusumu onu merak ediyorum soruma yanıt gelirse sevinirim

 3. murat diyor ki:

  Mrb.babam 1999 yilinda vefat etti ve bagkurdan emekliymis fakat hic bas vurmamis.simdi biz bas vurduk maasini anneme ve 16 yasindaki kardesime baglicaklarini soylediler.bu aradaki 1999 yili ile 2013 yili arasindaki bas vurulmamis gunlerin maasini toplu odeme yaparlarmi yani 14 yil.tsk