Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Soru ve Cevaplar » ENGELLİ MAAŞI NE KADAR?

Sponsorlu Bağlantılar

engelli_araci_392749025Engelli maaşı 2012 yılı temmuz ayındn itibaren 18 yaşını doldurmuş %40 ile %69 arası sakatlığı bulunanlar için 243,55  TL dir .18 yaşını doldurmuş bakıma muhtaç ve %70 den fazla özürü bulunan engelliler ise ek ödemeleri dahil 365,32 TL maaş almaktadırlar. Hesaplama 1620 ile memur maaş katsayısının çarpımının 2 katıdır. %70 üzeri olanlar için bu oran 3 katıdır.

Bir önceki yazımız olan DOĞUM İZNİ başlıklı makalemizde doğum izni, doğum izni almanın şartları ve doğum izni hesaplaması hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*

4 Soru Cevaplanmış

 1. zeydan dedi ki:

  3 ay çok deilmi ya şöyle maaşı 3 e bölseler aylık alsak süper olur.

 2. GÜRCAN PAŞALI dedi ki:

  MERHABA,
  BABAM İÇİN İKİ AYRI SORUM VAR;
  BABAM HEM EMEKLİ MEMUR HEM KIBRIS GAZİSİ,BABAM İKİ SENE ÖNCE GEÇİRDİĞİ AĞIR HASTALIK YÜZÜNDEN KALP DAMARLARI VE AYAĞINDAN AMELİYAT OLDU.İKİ AYRI AĞIR AMELİYAT GEÇİRDİ.AMELİYAT SONUCU BABAM SAĞ AYAK BİLEĞİNDEN ÖZÜRLÜ KALDI,YANİ SAĞ AYAK TARAK KEMİĞİ YOK,YANİ BİLEKTEN AŞAĞISI YOK.
  1-BABAMIN MÜRACAT ETMESİ DURUMUNDA ÖZÜRLÜ MAAŞI BAĞLANABİLİRMİ,FAYDALABİLİRMİYİZ BU İMKANDAN.EĞER FAYDALANABİLİRSEK NEREYE MÜRACAAT ETMEMİZ LAZIM VE NEREDEN ENGELLİ MAAŞI ALABİLİRİZ,BUNUN DIŞINDA BİZİM MÜRACAAT İÇİN GÖTÜRMEMİZ GEREKEN YADA İSTENEN BELGELER VARMIDIR,VARSA NELERDİR?
  2-BABAM EMEKLİ MAAŞINI 3 AYDA BİR ALIYOR,BİZ BUNU HER AYA ÇEVİREMEZMİYİZ VE NEREYE, NASIL MÜRACAAT ETMEMİZ LAZIM?
  TEŞEKKÜRLER,CEVABINIZI EN KISA ZAMANDA BEKLİYORUZ