Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Genel » GRUP SAĞLIK SİGORTASI

Sponsorlu Bağlantılar

 ssk_sorgulama_sifresiz

GRUP SAĞLIK SİGORTASI NEDİR?

 Özel sağlık sigortası kişilerce şahsi olarak yaptırılan sigortadır. Belirli bir sayıda kişinin bir araya gelerek aynı sigorta şirketine özel sağlık sigortası yaptırması grup sağlık sigortası olarak adlandırılmaktadır. Bir araya gelen bu kişiler arkadaş ya da akraba olabileceği gibi bir şirket çalışanlarına özel sağlık sigortası yaptırabilmektedir. Grup şeklinde yaptırılan bu sağlık sigortasında özel indirim oranları da uygulanmaktadır.

 

KİMLER GRUP SAĞLIK SİGORTASI YAPTIRABİLİR?

 

Belirli bir kişi sayısına ulaşan gruplara fiyat avantajları ile sunulan bu sağlık sigortası herkes tarafından yaptırılabilmektedir. Bu sayede çok daha uygun fiyatlara sigortalanmış olmaktadır. Ayrıca şirketler için ise en büyük avantajı, çalışanlarını sigortalattıran şirketler sigorta için ödemiş oldukları ücretleri vergiden düşebilmektedirler. Bu avantajları nedeni ile grup sağlık sigortası özel şirketler tarafından da sıklıkla tercih edilmeye başlanmıştır. Personeline değer veren şirketler son yıllarda grup sağlık sigortasına yönelmeye başlamıştır. Bu sayede de personel sağlık sorunları ile karşılaştığında daha iyi hizmet alabilmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Yeni Asgari Ücret Açıklandı! başlıklı makalemizde 2013 asgari ücret ne kadar, asgari ücret ne kadar ve asgari ücret zam oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*