Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Genel, Soru ve Cevaplar » Hem Dul maaşı Hemde Yetim Maaşı Alabilirmiyim ?

Sponsorlu Bağlantılar

Bağkur Soruları ve Cevapları

Ölen bağkurlunun hak sahipleri geriye dönük tescil yaptırabilirler mi?

Ölen bağkurlunun hak sahipleri eğer  kurum hesapaları üzerinden tevfikat kesintisi yapılmış ise  geriye dönük tescil yaptırtabilirler.

 

Çiftçi olanların Bağkur Emeklilik Durumları ne Olur ?

Bağkur üzerinde yeni yapılan düzenlemelere göre çiftçiler asgari ücretin yüzde elli si kadar prim ödeyerek otuz gün hizmet kazanabilir bu şekilde emekli olabilirler.

 

Dul-Kadın-ve-Yahudinin-İmanıHem Dul maaşı Hemde Yetim Maaşı Alabilirmiyim ?

Hem dul hemde yetim maaşı alamazsınız, burda size sunulan seçenek birini seçmenizdir. İsterseniz dul maaşını istersenizde baba veya annenizden kalan maaşı seçip birini alabilirsiniz.

İsteğe bağlı Sigortalılar Sağlık Hizmetlerinden Yararlana biliyorlarmı?

Yeni çıkan kanuna göre eğer isteğe bağlı sigortalı olmuş iseniz vede sigortalı olunan tarihden itibaren eksiksiz 30 günlük priminiz bulunuyor ve herhangi bir borcunuz bulunmuyorsa, tüm sağlık hizmetlerinden belirtilen kural çevçevesinde faydalanabilirsibiz.

 

Bağkura olan Prim Borçlarımı Sildirebilir miyim?

Maalesef Türkiye Büyüm Millet Meclisinde bulunan yasa taslaklarında, bağkura olan prim borçlarının silinmesine dair bir düzenleme bulunmuyor.  Fakat bağkur prim borçlarının silinmesi dair bir yasa tasarısı genel kurulda görüşülerek bağkur priim borçlarının silinebilmesine dair bir madde eklenir ise sildirebilirsiniz. Fakat şuan için bağkur prim borçlarınızı sildiremezsiniz.

 

Ssk ve Bağkur Prim Birleştirilmesi Nasıl Yapılır ?

 

Skk ve bağkur prim birleştirilmesi için sosoyal güvenlik kurumuna konu ile alakalı dilekçe vermeniz gereklidir. Öncelikle sitemizde bulunan  ssk hizmet dökümü – sgk hizmet dökümü – ssk gün sayısı sorgulama bölümlerinden gerekli bilgileri edinerek dilekçe yazabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan MUHTAÇ AYLIĞI başlıklı makalemizde bakıma muhtaç özürlü aylığı ve muhtaç aylığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*