Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » E-Devlet » İğdaş borç Ödeme

Sponsorlu Bağlantılar

6538-igdas_logo.9İğdaş Sabit Ödeme

İgdaş abonelerinin kış geldikçe doğalgaz tüketiminde artış olmakta bunun nedeniylede doğalgaz faturası bir hayli kabarmaktada. İGDAŞ abonelerinn bu yüklerini bir nebzede olsa hafifletmek için Sabit Ödeme adı altında abonelerinin yüksek faturalarının tüm yıl boyunca uzun bir şekilde ödeyebilmelerini sağlayabilmeleri için yeni bir uygulama başlattı.

İGDAŞ kurumunun yaptığı resmi açıklamada uygulamanın ismi Sabit Ödeme sistemi, igdaş borç ödeme ve sorgulama sistemi uygulaması ile kış ayları boyunca gelen yüksek faturaları  bir anda ödemek yerine ödemeleri diğer aylara da  yayarakbelirlenen bir sabit fatura miktarı ile tüm yıl boyunca kış aylarında gelen yüksek faturalarınızı daha kolay bir şekilde ödeyebileceksiniz.  Ayrıca sabit ödeme sistemi ile aboneler faturanın son tarihini belirleyebilecek ayrıca bütçelerine ödeme tarihine göre kolay bir şekilde belirleyebilecekler.  Sabit ödeme sitemine başvuru yapabilmeniz için önce aboneliğin bulunuyor ise geçmiş tüketim bilgileri inceleniyor.

Daha sonra ise abone kendi sınıfına göre ayrılarak tüketim miktarı belirlenerek sözleşme yapılıyor. Yapılan sözleşme ile abone tarafından bir son ödeme tarihi ve aylık sabit ödeme ücreti belirleniyor daha sonra ise faturanız tahakku ediliyor. Dikkat etmeniz gereken eğer sözleşmeyi imzaladıysanız ve sözleşmese süresi dolduysa eğer İGDAŞ a bildirimde bulunmazsanız sözleşmeniz otomatik olarak eski süre tutarınca yeniliyor. Eğer sözleşme süresi boyunca abonelikden veya sistemden çıkmak isterseniz sözleşme fesedildiği için kurum ile aranız da mahsuplaşma yapılarak sözleşme iptal ediliyor.

Bir önceki yazımız olan SSK SİGORTA SORGULAMA'NIN YENİ ADRESİ başlıklı makalemizde sigiorta sorgulama, ssk sigorta sorgulama ve ssk sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*