Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » E-Devlet » İSKİ Borç Sorgulama

Sponsorlu Bağlantılar

201211075324_İski_logoİSKİ Borç Sorgulama

Bilindiği üzere faturalar hayatımın bir parçası olmuş durumda. Gün geçtikte artan fatura oranları vatandaşları oldukça zor duruma sokmaktadır. Eski dönemlerden bu yana fatura ödeme noktalarında birçok insan borç ödemek için kuyruk oluştururlardı.

Günümüzde bu durum eski dönemlere göre daha aza indirilmiş durumdadır. Fakat çoğu insanın gün içinde yoğun tempoda çalışmaktadır. İşyerlerinden izin alamayan veya vakit ayıramayan onca vatandaş sıkıntıya düşmektedir. Peki bu vatandaşlar ne yapmalı ? Sorusuna teknoloji cevap vermiştir.

Artık faturalarınızı internet aracılığı ile borçlarınızı öğrenebilir ve ödeyebilirsiniz. www.iski.gov.tr  web sitesine girerek fatura sorgulama butonuna tıklayın. Karşınıza çıkan ekranda sizden mukavele numarasını isteyecektir. Faturanızın üzerindeki mukavele numarasını yazınız. Daha sonrasında güvenlik kelimesini girmeniz gerekiyor. Güvenlik kelimesini girdikten sonra ise onay butonuna basınız. Bu sayede o ayki faturanızın borcunu veya geçmiş dönem sonu borçlarınızın toplamını görebilirsiniz. Elektronik ortamda vatandaşlar için hazırlanmış bu sistem vatandaşlara rahat imkan sunmaktadır. Artık faturalarını veznelere veya PTT şubelerine giderek ödemeyebilirsiniz.

Teknolojinin gelişmesi sayesinde artık her şey bize çok daha yakın. Bağlı olduğunuz İSKİ’nin web sitesine girerek fatura borcunuzu kredi kartı veya bankamatik kartınız ile ödeyebilirsiniz. Ödediğiniz faturalarınızın ödendiğine dair dekontlarınızı mail adresinize gönderirseniz faturanız ödenmedi gibi bir durum söz konusu olamaz. Bilgisayar kullanmasını bilen her vatandaş borçlarını kuyruklar beklemeden rahat bir şekilde ödeyebilirler.

Bir önceki yazımız olan SSK SİGORTA SORGULAMA'NIN YENİ ADRESİ başlıklı makalemizde sigiorta sorgulama, ssk sigorta sorgulama ve ssk sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*