Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » E-Devlet » Key Ödemeleri Sorgulama

Sponsorlu Bağlantılar

1_milyon_yeni_key_odemesiKey Ödemeleri Sorgulama

Key diğer adı ile Yeni Konut Edindirme Yardımı. Geçtiğimiz günlerde Yeni Konut Edindirme Yardımı listesi yayınlandı. Bu yayınlanan key ödeme listesine göre 479 adet kurumdan alınan bilgiler ile bir çok hak sahibine key ödemesi yapılacak.  Konut Gayrimenkul Yatırım Anonim Şirketinin 5939 numaralı Konut Edindirme Yardımı ödemesi için yapılan kanun değişikliklerinin yeni kanun yönetmeliğine göre 662 Sayılı Kanun Hükmünde bulunan Kararnamenin 73. maddesiyle birlikte eklenmiş olan hükümlere göre hak sahipleri listesi yayınlanmış durumda.

Listeden sorgulama yaparak key ödemesi alıp alamıyacağınızı ve ne kadar ödeme alacağınızı öğrene bilirsiniz. Eğer  yeni konut edindirme yardımı alabileceksiniz ve ödemenizi gördüyseniz yeni konut edindirme yardımınızı ziraat bankalarından alabilirsiniz. Kanun gereği ile T.Emlan bankası tarafından bildirilmiş olan kişiler aalacakları Yeni Konut Edindirme Yardımını bundan sonra yazımızda belirteceğimiz internet adresinden sorgulayarak öğrenebilecekler. Konut Edindirme Yardımı ödemelerini tc kimlik numaranız veya yabancı uyruklu iseniz yabancı kimlik veya vergi nmaranız ile Ziraat Bankaları üzerinden alabilirsiniz.

Eğer hak sahibi ölmüş ise veraset ilamına istinaden yapılan ödemeler  için hak sahibinin yasal mirasçıları vekalet ile birlikte müraacat ederler ise veya miras ortaklığına tesilci olarak atanmış kişi müraacar eder ise ödemeyi alabilecek. Konut edindirme yardımı açıklandığı tarihten itibaren 5 yıl içerisinde alınması gerekmektedir. Alınmadığı takdirdeğe Hazineye irat oalrak kaydedilmektedir.

Bir önceki yazımız olan SSK SİGORTA SORGULAMA'NIN YENİ ADRESİ başlıklı makalemizde sigiorta sorgulama, ssk sigorta sorgulama ve ssk sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*

1 Yorum

  1. vakkas çevik dedi ki:

    KEY ÖDEMEM VARMI