Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » E-Devlet, Emekli » Kimlerin emekli maaşında kesinti yapılıyor ?

Sponsorlu Bağlantılar

1 (2)(34)Kimlerin emekli maaşında kesinti yapılıyor ?

Kimler emekli maaşı kesintisi yapılacağını maalesef şuan için tam olarak kimse kestiremiyor. Tabiki kesintiden önce bilgilendirmeler oluyor fakat, her geçen gün emekliyi zora sokacak bazılarını iyileştircek ilaç kesintileri olabiliyor. Ve sürekli saçma ve değişik nedenden dolayı oluşan bu kesintiler emeklileri zora sokuyor.  Örnek vermemiz gerekir ise daha fazla geriye bakmadan geçtiğimiz eylül ayında SGK  yüzbinlerce emekliye fazla ödeme yaptığını söyliyerek son aldıkları emekli maaşlarından itibaren alacakları tüm maaşlarda 200 tl kadar bir kesinti uyguladı.

Daha sonra ise emekli olupta serbest çalışanlardan 400 tl kesinti haberleri çıktı ve binlerce emek bu sebeple işi bırakdılar. Zaten yapılan kesintilerden dolayı çalışmakta olan emekliler bu durumdan sona kazandıklarınıda kaptırmaya başladılar.  Daha sonraları çıkan bir kesinti haberi ise destek primi üzerine idi.

27 Aralık gününde maaş almaya çalışan yüzbinlerce emekli  maaşlarından yüzde 15 civarında kesinti olduğunu öğrendiler, hemen durumu öğrenmek için sgk arandığında bu kesintinin yapılma nedeni olarak Sosyal Güvenlik Kurumu Destek Primi adı altında saçma bir kesinti ile karşılaştığını öğrendiler. Açıklamalarıda ismi kadar saçma olan bu  kesinti ile yüzbinlerce emekli ne yapacağını bilemedi. 600 tl alan bir emekli yıllık olarak ortalama 7200 tl emekli maaşı alması gerekir iken maalesef bu rakam sürekli yapılan bu saçma kesintiler ile 6000 tl civarına düşüyor.

Bir önceki yazımız olan SSK SİGORTA SORGULAMA'NIN YENİ ADRESİ başlıklı makalemizde sigiorta sorgulama, ssk sigorta sorgulama ve ssk sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*