Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Çalışan Sigortalılar » KREŞ YARDIMI

Sponsorlu Bağlantılar

 

çocuk-kreşiDevletten Kreş Yardımı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, çocuk sahibi olan kadınları çalışmaya teşvik etmek amacı ile kreş yardımı için çalışmalar hazırladı. Bu çalışmaya göre, çalışan kadınların 0-5 yaş çocuklarının kreş masraflarını devlet karşılayacak. Böylece kadınların, çocuk sebebi ile çalışma hayatının dışında kalmasının önüne geçilecek. Yapılacak olan bu çalışma ile devlet istihdamı arttırarak kendine bir vergi kapısı açmış olacak. Böylece yapacağı kreş yardımı için bir kaynakta oluşturmuş olacak.

Kreş Yardımı Şartları

Kurumun, kreş yardımı uygulaması için aradığı tek şart, uygulamadan yararlanmak isteyen kadının çalışması. Bu şartı dışarısında, aranan hiçbir şart yoktur. Eğer kişi bir iş yerinde çalışıyor ve çocuk sahibi ise kreş yardımı almaması için bir sebep yoktur. Kreş yardımı almak isteyen kadınların, bu uygulamadan faydalanmak için aile ve sosyal politikalar bakanlığına başvurması gerekmektedir. Başvurudan sonra kişinin gelir düzeyi belirlenecek ve kişinin gelirine 0-100 arasında bir değer verilecek. Yapılacak olan kreş yardımı bu değere göre belirlenecek. Böylece daha adil bir yardım yapılabilecek.

Bir önceki yazımız olan KIDEM TAZMİNATI VE İHBAR TAZMİNATI HESAPLAMASI başlıklı makalemizde brüt ücret, brüt ücret hesaplaması ve giydirilmiş ücret hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*

3 Soru Cevaplanmış

  1. türkan kocaman dedi ki:

    ben tekstilde calışıyorum 19 aylık oglum var krese gidiyo mecbur oldugumdan bakacak kımse olmadıgından.zorlanıyorum ödemelerde.ben nasıl yararlanabilirim bu durumdan bilgi verirmisiniz.tşkler şimdiden.

  2. arife pekacar dedi ki:

    kac gün ssk iş günüm var