Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Genel » MAHKEME SORGULAMA

Sponsorlu Bağlantılar

mahkeme

MAHKEME SORGULAMA

 Mahkeme dava dosyası sorgulama, e – devlet üzerinden yapılabilen bir sorgulamadır. Mahkeme sorgulama devletin internet üzerinde ki kapısı olan E– Devlet uygulamaları vatandaşın hayatına büyük kolaylıklar getirmiştir. Bu kolaylıklardan biri olan mahkeme sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek için E – Devlet şifresi ihtiyaç duyulmaktadır. E – devlet şifresi 1 TL karşılığında herhangi bir PTT şubesinde Nüfus Cüzdanı ya da Ehliyet gibi bir belge ile alınabileceği gibi elektronik imza ile de e – devlet sorgulama işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

 E – DEVLET MAHKEME DOSYA SORGULAMA

Sorgulama işlemleri için e – devlet sistemine T.C. Kimlik Numaranız ve şifreniz ya da elektronik imzanız ile giriş yaptıktan sonra Adalet Bakanlığı’nın sorgulama sayfasından hakkınızda açılan davaları, tarafınızca açılmış olan davaları ya da icra takiplerini öğrenebilme imkânına sahip olmaktasınız. Yine Adalet Bakanlığı’nın sunmuş olduğu bu imkân sayesinde mahkeme duruşma günlerini ve saatlerini de yine aynı sistem üzerinden izleyebilme, öğrenebilme imkânına sahip olmaktasınız.

 

MAHKEME SORGULAMA İÇİN : LÜTFEN TIKLAYINIZ.

Bir önceki yazımız olan GRUP SAĞLIK SİGORTASI başlıklı makalemizde genel sağlık sigortası, genel sağlık sigortası nedir ve grup sağlık sigortası hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*