Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Haberler » MALİYE 124 BİN KİŞİYE ÖDEME YAPTI

Sponsorlu Bağlantılar

Stopaj iadeleri için yapılan başvurulara maliye bakanlığı cevap verdi. Bireysel emeklilik için yapılan stopaj kesintileri için 2012 yılında yapılan 409 bin 448 kişinin başvuruları değerlendirilerek, 124 bin kişinin parası ödendi. Maliye bakanlığı yaptığı açıklama ile kalan başvuruların yılsonuna kadar ödeneceğini belirtti. İadeler başvuru tarihinden başlayarak en eski döneme göre hesaplandı ve banka, posta veya elden ödendi. Yoğun kuyrukların oluştuğu stopaj iadelerinde 100 milyon TL ödeme yapıldığı belirtildi.

2007 yılından sonra bireysel emeklilikten ayrılmak isteyen binlerce kişi müracaat etti. Başvuru zamanının bittiği açıklanarak kalan kişilere yılsonuna kadar ödemelerinin verileceği söylendi. 2012 yılında yapılan açıklama ile 2007 yılından önce bireysel emeklilikten ayrılanlar için 5 yıllık zaman aşımına uğramadığı gerekçesi ile stopaj iadelerinin ödeneceği belirtildi. Başvurular ise vergi dairesine yapıldı ve 29 ağustosta başvuru zamanının dolduğu açıklandı. Dava açıp kazananlar ise temyize gidenler davalarından vazgeçerken, davaları sürenler ise feragat ederek mahkemelerden aldıkları yazı ile başvurularını yaptılar.

Bir önceki yazımız olan RAPOR PARASI NEREDEN ALINIYOR? başlıklı makalemizde rapor parası ve rapor parası nereden alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu BağlantılarSponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*