Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » E-Devlet, Emekli » Malülen Emeklilik Sorgulama

Sponsorlu Bağlantılar

malulen_emeklilik_icin_ne_gerekiyor_h41513Malülen Emeklilik Sorgulama

Malülen emeklilik için, belirli bir sürenin üzerinde prim ödemesi gerçekleşmiş olmalıdır. En son eklenen kanuna göre belirlenen prim süresi tamamlanmış ve sağlık kurumlarından alınan raporlarca sigortalının çalışamayacağı belirtilmiş ise malulen emekli olunabilir. Malülen emekli olabilmek için, iş yerinde oluşan kazalar, işi ile oluşabilecek herhangi bir hastalık ve benzeri durumlardan dolayı en az %60 oranında iş yapamayacak durumda iş gücü kaybı yaşanması gibi durumlarda sağlık kurumlarına başvurarak rapor almanız gereklidir.

Alınan rapor ile malullüğünüzü belgeleyerek malulen emekli olabilirsiniz.   Raporunuzu nasıl teslim edeceğinizi bilmiyor iseniz; Malül olarak emekli olan kişinin ona en yakın olan SGK ya gerekli belgeler ile başvurması gerekli. Bu belgeler sizin sgk ya malüllüğünüzü ispatlayacak olan yukarıda yazmış olduğumuz belgelerdir.  Malulen emekli olabilmek için en az %60 oranında iş gücü kaybınız ve 1800 günden fazla prim ödemeniz olması gereklidir. Eğer bu şartlar bulunuyor ise malulen emekli olabilirsiniz.

Ayrıca malulen emekli olduğunuzda alacağınız ücret malullük derecenize göre değişmektedir. Bunun haricinde malulen emeklilik sorgulamak için sitemizde bulunan malulen emeklilik sorgulama bölümünü, ssk nın resmi sitesini veya ssk nın randevu telefon numarası olan “182” alo ssk yı arayak  sorgulayabilirsiniz. Konu hakkında diğer soru ve görüşlerinizi yorum bölümünden yazabilir ve sorularınızın hızlıca uzmanlarımız tarafından en doğru bilgi ile yanıtlanmasını sağlayabiliriz.

Bir önceki yazımız olan SSK SİGORTA SORGULAMA'NIN YENİ ADRESİ başlıklı makalemizde sigiorta sorgulama, ssk sigorta sorgulama ve ssk sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Son Yapılan Aramalar:

 • malülen emeklilik sorgulama
 • sgk malulen emeklilik sorgulama
 • ssk malulen emeklilik sorgulama
 • malulen emekli oldum mu
 • malulen emekli oldummu
 • malulen emeklilik sonucu sorgulama
 • malulen emeklilik sorgulama telefon
 • skg maluelen emeklilik sorgulama
 • maglul emekli oldum mu diye bakma
 • sgk malulen emeklilik rapor sorgulama

Sponsorlu BağlantılarSponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*

15 Soru Cevaplanmış

 1. hayri kirez diyor ki:

  emekliliğim kabul edildimi

 2. Altungül altan diyor ki:

  Malülen emekli muracetim kabül edildimi selamlar

 3. bestami açıcı diyor ki:

  BEN 02 10 2013 TARİHİNDE SGK BAŞVURDUM MALLÜLEN EMEKLLİLİK İÇİN VE ARAŞTIRMA HASTANESİNE SEVK EDİLDİM BURADA 01 04 2014 TARİHİ,NDE HEYETE GİRDİM VE BU ZAMANDAN BU YANA HİÇ EMEKLLİLİKTEN HABAR YOK BANA LÜTFEN YARDIMCI OLUNUZ

 4. süleyman karslı diyor ki:

  karaciyer sirozu