Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » SGK » MEDULA GİRİŞİ

Sponsorlu Bağlantılar

medulaeczanesistemiMEDULA UYGULAMALARI

Medula Sistemi tüm sağlık hizmetlerinin tek bir sistem üzerinden erişim sağlanabilmesi için geliştirilmiştir. Medula sistemine hastane, hekim ve eczaneler ile optiklerin erişim hakkı bulunmaktadır. Emekli Sandığı, yeşil kart, Ssk ve Bağkur’un Sgk çatısı altında birleştirilmesinin ardından işlemler de tek bir sistem üzerinden yürütülmeye başlanılmıştır. Medula da tüm sağlık hizmetlerinin aynı kanaldan gerçekleştirilerek gereksiz kâğıt israfının önüne geçilmesinin sağlanmasının yanı sıra iş ve işlemlerin daha hızlı ve etkin bir şekilde gerçekleştirilmesini de sağlamaktadır. Hekimlerin muayene ettikleri hastaların tedavisi için verecekleri ilaçları online olarak e – reçete aracılığı ile Medula sistemine giriş yapabilmeleri sağlanmış ve yine eczanelerinde aynı sitem aracılığı ile hastanın T.C. Kimlik Numarasına bağlı sorulama neticesinde hekim tarafından verilen ilaçların görüntülenebilmesi işlemleri gerçekleştirilmiştir. Bu sistem sayesinde sadece e – reçete düzenlenmemekte aynı zamanda hastaya ait geçmiş reçete ve raporlu ilaç bilgileri de görüntülenebilmektedir. Medula Hastane sisteminde ise online evrak düzenlenmesi son bulmuş, hastanın muayenesinin ardından fatura edilen tutarın ödemeyi yapacak olan kuruma online olarak gönderebilmesinin yolu açılmıştır. Eczaneler ile optikler de yine Medula sistemini kullanarak hekimlerin düzenlemiş oldukları e – reçetelere ve hastanın diğer bilgilerine hızlı ve etkin bir şekilde erişim sağlayabilmektedir. E – reçete uygulaması 01 Ocak 2013 tarihi itibari ile de zorunlu olmuş ve artık eczaneler kâğıt ortamında kendilerine iletilen reçetelere teknik sorunların yaşanması durumları hariç olmak üzere işlem yapılmayacaktır.

 MEDULA SİSTEMİNE GİRİŞ

Medula sistemine giriş yapabilmek için bir kullanıcı adı ve şifreye gereksinim durulmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi internet sitesinde yer alan formların doldurulmasının ardından kullanıcı adı ve şifre alınabilmektedir. Alınan bu kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yapılarak gerekli uygulamalara erişim sağlanabilmektedir. Hastane, hekim ve eczanelerin daha hızlı ve güvenli işlem yapabilmelerinin de Medula sistemi önü açılmış oldu.

 MEDULA OPTİK UYGULAMASI İÇİN: LÜTFEN TIKLAYINIZ.

 MEDULA ECZANE UYGULAMASI İÇİN: LÜTFEN TIKLAYINIZ.

 MEDULA HASTANE UYGULAMASI İÇİN: LÜTFEN TIKLAYINIZ.

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan GENEL SAĞLIK SİGORTASI | GSS başlıklı makalemizde erkek GSS, gelir tesiti ve genel sağlık sigortası hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*