Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Soru ve Cevaplar » Memuriyetten çıkarılanlar ikramiye alabilirler mi?

Sponsorlu Bağlantılar

kpss_sarti_olmadan_memuriyet_h100715Memuriyetten çıkarılanlar ikramiye alabilirler mi?

Son günlerde okuyucularımızın en sık sorduğu sorulardan biriside “Memuriyetten çıkarılanlar ikramiye alabilirler mi ?” sorusu. Memuriyetten çıkanlar ikramiye alabilir. Fakat memuriyetten çıkarılanlar için bu durum biraz değişik oluyor. Eğer memuriliyetten çıkarıldıysanız, yani kendi isteğiniz ile istafa değil, çıkarıldı iseniz.

Herne koşulu yerine getirirseniz getirin, hiçbir ikramiye kesinlikle alamazsınız. Bunun yanında iyi bir haber ise emekli olabilirsiniz fakat asla ikramiye  alamazsınız.  Eğer çıkarılma değilde kendi isteğinizle çıktı iseniz, istifa ettiyseniz ikramiye hakkınız bulunuyor. Yani ikramiye alabiliyorsunuz.

Tabiki bunun da bazı kuralları bulunmaktadır. Bu kuralları yerine getirmeniz gerekmekte. Fakat bu kanunlar her geçen gün değişmekte olup yeni gün neler getirir bilinmemekte belki değişecek bir madde veya kanun ile alamadığınız ikramiyeleri faizi ile alabilirsiniz, tabiki bu konu kişisel olup değişe bilmekte eğer çıkarılma sebebiniz değişik bir koşula dayanmakta ise ikramiye alma ihtimaliniz hala bulunmakta olabilir. Daha detaylı bilgi alabilmeniz için belge ve evraklarınız ile kurumunuza başvurmanız gerekebilir.

Bir önceki yazımız olan DOĞUM İZNİ başlıklı makalemizde doğum izni, doğum izni almanın şartları ve doğum izni hesaplaması hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*