Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Genel » MUHTAÇ AYLIĞI

Sponsorlu Bağlantılar

504317402508Muhtaç aylığı, 18 yaşından büyük olup bir başkasının yardımı olmadan hayatını devam ettiremeyecek şekilde özürlü olan,18 yaşından küçük olan özürlü çocuğun anne ve babasına veya 18 yaşından küçük olan yetim çocuklara verilen aylıktır.

Muhtaç Aylığından Yararlanma Şartları Nelerdir?

  • Herhangi bir gelir veya aylığının bulunmaması
  • Sosyal güvencesi olmaması
  • Bakım altına alınmamış olması,
  • Annesi veya babası olmayan çocuklar ile %40 ve üzeri oranda engelli olan muhtaçlara,
  • Gelir getiren taşınır ve taşınmaz bir malın mevcut olmaması, halinde muhtaç aylığı alınabilir.

Bakıma muhtaç özürlü aylığına başvurmak için; engelliler için özrünü belirten sağlık kurulu raporu ve muhtaç aylığı başvuru formu gereklidir.

Muhtaç aylığı almak isteyen kişiler engelli ise özrünü belirten sağlık raporuyla birlikte muhtaç aylığı başvuru formunu doldurarak yaşadığı ilin vakıflar bölge müdürlüğüne şahsen başvurabilir veya posta yoluyla iletebilirler. Ayrıca vakıflar genel müdürlüğünün internet sitesinden de başvuru yapılabilir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Sitesine Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

Muhtaç aylığı başvurusu yapan vatandaşlara Vakıflar Genel Müdürlüğü aracılığıyla yazılı bir belgeyle sonuç bildirilmektedir ancak vatandaşlarımız bulundukları ilin bölge müdürlüklerine başvuruların sonucunu sormayı ihmal etmemelidirler.Ayrıca sonucu beklemek istemeyen vatandaşlar aşağıdaki linkten sorgulama yapabilirler.

Muhtaç Aylığı Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Bir önceki yazımız olan SAĞLIK BAKANLIĞI EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ başlıklı makalemizde evde sağlık hizmetleri ve evde saülık hizmetlerine başvuru hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*

1 Yorum

  1. İSAK ÇAPAR dedi ki:

    BENİM ANNEM YAKLAŞIK 6YILDIR YATALAK FELÇ ABLALARIM BAKIYOR DAHA ÖNCE MUHTAÇ AYLIĞ ALIYORDU DEVAMLI AYNI YERDE KALMAKTAN SIKILIYORDU NÖBETLEŞE ABLALARIM GÖTÜRÜYORLARDI DENETLEMEYE GELEN GÖREVLİLER TANIMLI ADRESTE BULAMAYINCA AYLIĞI KESİLDİ BİRDEN FAZLA EVDE KALMA ŞANSI YOKMU BİRDEN FAZLA EVDE KALIRSA AYLIK ALAMAZMI TEŞEKKÜR EDERİM.