Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Soru ve Cevaplar » RAPOR PARASI NEREDEN ALINIYOR?

Sponsorlu Bağlantılar


emekli0f0369d5 yasal-olarak-internetten-para-kazanma-yollari-1Rapor parası nereden alınır?
Bu sorunun cevabı yapılan bir düzenleme ile birlikte değişmiş durumdadır. SGK’nın yaptığı  iş kazası, hastalık veya meslek hastalığı nedeniyle iş göremeyen çalışanların geçici iş göremezlik ödeneğini yapılan düzenleme ile birlikte artık PTT’den verilmeyecek. Hak sahipleri artık ödemelerini Ziraat Bankası şubelerinden alacaklar. Kişiler rapor paralarını Ziraat Bankası şubelerinden kimlik numaraları yardımıyla tahsil edebilirler.

Bir önceki yazımız olan DOĞUM İZNİ başlıklı makalemizde doğum izni, doğum izni almanın şartları ve doğum izni hesaplaması hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*

20 Soru Cevaplanmış

 1. hülya koç dedi ki:

  3 temmuz 2012 de ameliyat oldum 21 günlük raporum var ama hala rapor paramı alamıyorum ne yapabilirim teşekkür ederim

  • Aykut Otu dedi ki:

   Lütfen kuruma başvuru yapınız.

  • erkan çalışkan dedi ki:

   aylarca firmamın muhasebesi ile ssk görevlileri arasında mekik dokudum..en sonunda ssk görevlisinin yanından muhasebeyi aradım ve telefonu ssk görevlisine verdim.. onlar kendi dillerinden konuştular ve sorunumu çözdüler.. bi daha ameliyat olursam yıllık izinden kullanıcam…sizde öyle yapın..

 2. 33686195012 dedi ki:

  istirahat paramı ne zaman alabilirim

 3. Nevin Tüfekçi dedi ki:

  Rapor parası için işlemim onaylandı ve tamamlandı fakat çalıştığım için mesai saatleri içinde bankaya uğrama durumum yok.Atmden çekebilme durumumuz var mı acil yardımınızı rica edecektim.
  Teşekkürler.

  • Aykut Otu dedi ki:

   Benim bildğim kadarıyla yok. Ama Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerini arayarak, konu ile ilgili kesin bir bilgi alabilirsiniz.

 4. Elif bostancı dedi ki:

  Sözleşmeli usta öğretiçi olarak calışmaktaydım.7 Kasım da iş başı yaptım 8 Kasım’da doğum yaptığım için izne ayrıldım 8 hafta rapor aldım 8 haftanın sonunda bebeğim ciddi bir rahatsızlık geçirdiği için raporumu uzatmak zorunda kaldım ve 20 günlük rapor daga aldım 2012 yılında 180 gün ödenmiş primim var acaba rapor parası alabilirmiyim ve neyapmam gerekli yardımcı olurmusunuz?

 5. engin kahveci dedi ki:

  istiratim 14 ocakta bitti parami ne zaman alabilirim veya rapor bittikten kac gun sonra acil cevap bekliyorum

 6. ilyas dedi ki:

  Dogum parası olarak gönderilen parayı bankadan sistemden onaylanmış oldugu halde banka da gözükmüyor neden acaba ?

  • admin dedi ki:

   bazen banka eft zamanları nedeni ile hemen yansımaz tekrar kontrol eidniz bir kaç gun sonra

 7. derya dedi ki:

  merhaba.. ssklı çalışandım.. dogum oncesı raporumuda alıp 27 şubat 2013 tarıhınde doğum yaptım.. geçici iş göremezlik ödeneğimi ne zaman ve nereden alabilirım..

 8. eyup KÜÇÜK dedi ki:

  17.12.2012 tarihinde trabzon merkezde çalişıyodum çalişanda bu tarihde inşatta kaza geçirdım raporluydum ama henuz rapor parasi ödenmedi gereginın yapilım tarafima neticesi bildirmenizi arz ederim

  • ekrem demirci dedi ki:

   ben 6/01/2013 de belfitiğindan amiliyat oldum 2 ay rapor parasi daha alamdim nezaman alirim rapor parasi

 9. rapor parası dedi ki:

  işgöremzlik raporunda pazar günüde verilirmi

 10. rapor parası dedi ki:

  iyi günler,15,03,2013 tarıhınde iş kazası geçirdim. 15,03,2013 ve 17,03,2013 tarıhı arasında istirat aldım.18,03,2013 tarıhınde kontrole gıttım ve tekrar ayın 28 ine kadar raporum uzatıldı.Geçici İşgöremezlik Ödeme Bilgilerine baktıgımda sadece 15,03,2013 den 17,03,2013 tarıhlerı yatmış digerleride yatacakmı.ayrıca hatfa tatilide odenırmı

 11. melek kurt dedi ki:

  rapor paraları nezaman alınır 20 günlük ne kadar olur

 12. özgür dedi ki:

  iyi günler
  06.02.2013 – 21.03.2013 tarihleri arasında istirahatli olarak rapor aldım.
  raporlarımı elden sgk müd. teslim ettim , 21.de şirketin sisteme girsin 2 hafta sonra bankadan git al dediler ancak e-sgk sayfasına bakıyorum halen bir ödeme yok gözüküyor , şirketime sordum biz 21.de sisteme girişi yaptık diyorlar , sizce ne kadar sürede paramı alabilirim yada bankaya gidip sormak dahamı mantık lı ?

  • Yılmaz dedi ki:

   Arkadaşlar merhaba.
   Rapor parası ile ilgili bir bilgiyi paylaşmak isterim.2013 itibari ile sistemde bazı değişiklikler oldu.e-rapor sistemine göre artık sgk ya gitmenize gerek yok.şirketiniz muhasebesinde bu işle uğraşan birim şirket sgk sisteminden kimlik numarası ile onay yapacak sizin adınıza.daha önce isim üzerine yapılıyordu bu işlem.çoğu İK depertmanları bunu bilmiyor.TC numarasına göre onay verilirse onaydan 15 gün sonra paranızı alırsınız