Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » E-Devlet » Sabıka Kaydı Sorgulama

Sponsorlu Bağlantılar

sicil-kaydıSabıka Kaydı Sorgulama

Sabıka sorgulama işlemi adli sicil yönetmeliğinde bulunan 4. Maddeye göre Türkiye içerisinde suç işlemiş ve suçu hakkında Türk hukuku ve mahkemeleri tarafından mahkumiyet kararı alınmış Türk vatandaşları ve Türkiye de suç işlemiş yabancı bütün vatandaşların adli sicil kayıtlarının genel müdürlükte bulunan bir sistem de tutulmasıdır. Bu kayıtlar anlık olarak güncellenmekte, düzenlenmekte ve online olarak adli sicillere ulaştırılmakta dır.

Mahalli adil sicillerde sicil bilgilerinin veri girişi ve sorgulama bölümü o bölgenin Cumhuriyet başsavcılığında görevli olan adli sicil müdürlüğünde bulunan bu iş ile görevlendirilmiş olan memurlarca yürütülmektedir. Genel müdürlükte yaşanan hizmet içi sorunlar nedeni ile ilgisi dışında bulunan şahıslara adli sicil kaydı verilmiş ve bu nedenlerde dolayı bir çok şikayet geri dönüşü görülmektedir. Yukarıda yazılan
nedenlerden dolayı sabkı kaydı sorgulamalarının internet ( online ) ortamdan yapılmasına kesinlikle izin verilmemekte ve internet üzerinden sabıka kaydı sorgulaması asla yapılmamaktadır. Sabıka ( Adli Sicil ) sorgulamalarını bulunduğunuz bölgedeki adli merciler ve adli sicil müdürlüklerinden üzerinde TC kimlik numaranız bulunan kimliğinizle bizzat başvurarak alabilirsiniz.

Bunun haricinde sabıka soğulama işlemlerinizi nerelerde yaptırabileceğinizi sorgulamak için adlisicil.adalet.gov.tr adresini kullanarak bölge bölge öğrenebilirsiniz. Yukarıdaki bilgileri yeterli bulmuyor iseniz Adli sicil kaydı sorgulama esaslarının resmi kurumca düzenlenmiş ilgili belgesine adalet.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan SSK SİGORTA SORGULAMA'NIN YENİ ADRESİ başlıklı makalemizde sigiorta sorgulama, ssk sigorta sorgulama ve ssk sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*