Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Genel » SAĞLIK BAKANLIĞI EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ

Sponsorlu Bağlantılar

 EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ

 evde-saglikKimi hastalar rahatsızlıkları nedeni ile ya da ilerleyen yaşlarından kaynaklı olarak sağlık merkezlerine bizzat başvuramamaktadır. Evde sağlık hizmetleri ağır hastalara evlerinde ya da barındıkları yerlerde hizmet vermek amacı ile kurulmuş Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren birimlerdir. Sadece hastalara değil aynı zamanda hasta ile birlikte yaşayan ailesi ya da yakınlarına psikolojik destekte sağlamaktadır. Evde sağlık hizmeti veren birimler, Sağlık Bakanlığı’nın izni ile sağlık kurumlarına bağlı olarak kurulur ve hizmet verir.

 

EVDE SAĞLIK HİZMETLERİNE ERİŞİM

 

Eğer evde yatalak ya da evden çıkamayacak durumda bir hastanız var ise ve bu hastanızın sağlık kontrollerinin gerçekleşmesi gerekiyor ise Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen ve evde sağlık hizmetleri erişim numarası olarak tahsis edilen 444 3 833 numaralı telefonu arayarak yardım alabilirsiniz. Randevu sistemi ile çalışmakla birlikte acil durumlarda hastaya daha kısa süre içerisinde dönüş de sağlanmaktadır. 444 3 833 telefon numarası tüm Türkiye için kullanılabilmekte ve bu telefon numarasından Türkiye’nin her yerinden hizmet alınabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan ÇIRAKLIK SİGORTASI başlıklı makalemizde çıkarlık sigortası, çıraklık ve çıraklık okulu hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*