Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » Haberler » Şeker Hastalarına Emeklilik Müjdesi

Sponsorlu Bağlantılar

Maluliyet tespit yönetmeliğinde son yapılan değişikliklere göre şeker hastaları için olumlu yönde düzenlemeler yapılmıştır. Maluliyet kapsamı genişletilen bu yönetmelikte şeker hastalarının emekliliği ile ilgili yapılan düzenlemeler şeker hastalarının yüzünü güldürmektedir. Şeker hastası olanların malulen emekli olabileceklerine dair düzenlenen yönetmelik ayrıca tüberküloz ya da sara gibi kronik hastalığı olanlar içinde yeniden düzenlenmiştir.

Kimi kronik hastalık sahibi olan kişiler kişisel ihtiyaçlarını giderememekte, zorunlu ihtiyaçlarını karşılayamamaktadırlar. Bu tip ihtiyaçlarını karşılayamayan romatizmal ve nörolojik rahatsızlığı bulunan kişilere getirilen malulen emeklilik hakkı getirilmektedir. Spastik özürlü olanlar, sara hastaları, felçliler de bu malulen emeklilik kapsamına giren kişiler arasında yer almaktadır.

Şeker hastası gibi kronik rahatsızlığı olan kişiler ya da orta ve ileri düzeyde organ nakli rahatsızlığı olan kişiler içinde malulen emekli olabilme şansı tanınmaktadır. Önceki yönetmeliğe göre diyaliz hastası olan kişiler eğer böbrek nakli yaptırırlarsa malulen emeklilik durumu ortadan kalkmaktaydı; hatta kimileri sırf malulen emeklilik durumu ortadan kalmasın diye böbrek naklini kabul etmemekteydi. Fakat yeni yasa düzenlemesinde böbrek nakli yapılsa bile malulen emeklilik durumu ortadan kalkmamaktadır.

Bir önceki yazımız olan RAPOR PARASI NEREDEN ALINIYOR? başlıklı makalemizde rapor parası ve rapor parası nereden alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

Son Yapılan Aramalar:

  • şekerim kolosturolüm var emekli olabilirmiyim
  • diyabet hastalarının emeklilikler
  • hangi özel sigorta diyabet hastasını sağlık sigortası yapar
  • sara hastalarının sigortası
  • şeker hastası raporumun günü ne zaman bitiyor
  • şeker raporu sorgulama

Sponsorlu BağlantılarSponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*

1 Yorum

  1. ekrem diyor ki:

    ben kalp ameliyatı oldum 1993 te 460 gün sigorta primim var 1993 ten sonra maliyede mükellefim pirim ödemedim 1966 dogumluyum mallülen emekli olabilirmiyim