Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » BAĞKUR Sorgulama, SGK » Sgk affı ve bağkur affı 2013

Sponsorlu Bağlantılar

borc-affi-670x356Sgk affı ve bağkur affı 2013

Sgk ve bağkur’a beşinci borç yapılandırılması geliyor. SGK eski borçlara yapılandırma değerlendirmesini beşinci kez tekrar getirdi. Bu işlemden yararlanmak için yapmanız gereken işlem 2013 yılı mayıs ayına kadar SGK ya baş vurulmasıdır. Sgk sitesinden bağkur yada ssk affı uygulamasından form doldurarak ulaşabilirsiniz.
Borç yapılandırılması ne demektir?
Sosyal güvenlik kurumu dahilindeki prim borçlarınızın af dahilinde yapılandırılmasıdır.
Sgk affı dahilinde borçlarınızı sgk sitesinden öğrenebilirsiniz ve taksitlendirebilirsiniz.
31 mayıs 2013 tarihine kadar uzatılan borç affında sıkıntı yaşamamanız için son güne bırakmamalısınız. Taksitlendirme imkanı ile 18 aya varan periyotlarla ödeme yapabilirsiniz.
Bunun için sosyal güvenlik kurumlarına yazılı bir dilekçeyle baş vurmanız gerekmektedir. Fakat öncelikle sgk sitesinden borcunuzu öğrenmelisiniz.
Konuyu takiben uygulanan bir haciz cezanız varsa dilekçe ibrazından sonra haciz işlemleri durdurulacaktır.
En geç 31.10.2013 tarihine kadar ödeme yapılması gerekmektedir. Başvuru yapılıp ödeme yapılmaması halinde icra işlemlerine sgk tarafından başlanacaktır.
Konuyla ilgili detaylar 2012/23 sayılı genelgede detaylar mevcuttur.

Bir önceki yazımız olan BAĞKUR SORGULAMA başlıklı makalemizde bağkur, bağkur hizmet dökümü ve bağkur sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar





Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*

1 Yorum

  1. burhan sayan dedi ki:

    ben 1996 ile1999 yıllarında işletmecilik yaptım.1998-1999 yıllarında bır calısanımın ssk primi ödenmemiş.bu da kapanışta atlanmış.bana 13 sene sonra 8000tl borç tebliğ edildi.itiraz ettim.bana(biz 2 kez basın yoluyla genel çağrı yapıldığını)söylediler.ben yurtdışında yaşadığım için bu çağrıları duymadım.mayıs ayında ki af ‘ın benimle bir ilişkisi varmıdır?yoksa bu sene bir af varmı? bu konuda.teşekkürler