Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » SGK, SGK Sorgulama » SGK Aktivasyon Nasıl Yapılır

Sponsorlu Bağlantılar

imagesSGK Aktivasyon Nasıl Yapılır

Sosyal Güvenlik Kurumu aktivasyon işlemi yeni işe başlamış olup toplamda 30 gün üzerinde prim ödeyen sigortalıların hastane hizmeti ve ilaç alabilmeleri için sağlık hizmetlerini aktif hale getirmeişlemine denmektedir. Eğer Sgk Aktivasyon işlemi yaptırmaz iseniz hiçbir sağlık yardımı alamazsınız.

Sgk aktivasyon işlemlerinizi bağlı bulunduğunuz il ve ilçedeki Sosyal Güvenlik Merkezinin web sitesi üzerinde bulunan sosyal güvenlik kurumu online aktivasyon formu üzerinden yapabilir veya bağlı bulunduğunuz il ve ilçedeki sgk şubeleri üzerinden yapabilirsiniz. Sgk aktivasyon işlemini bulunduğunuz ilçedeki sosyal güvenlik kurumu şubesinden yaptıracak iseniz şubenin Sağlık Aktivasyon Servisi bölümüne gitmeniz gerekmektedir. Bulunduğunuz il veya ilçedeki sosyal güvenlik
merkezlerinin adreslerini bilmiyor iseniz www.sgk.gov.tr adresine girerek size en yakın il müdürlüğü ve sosyal güvenlik merkezinin adresini öğrenebilirsiniz.

Sgk aktivasyon işlemini online ( internet ) üzerinden yaptırmak istiyor iseniz ilçenizin sosyal güvenlik kurumu şubesinin web sitesine girmeniz gerekmektedir. Örneğin İstanbul’un Beşiktaş semtinde ikamet ediyor iseniz web sitesine girerek Online Sağlık Aktivasyon formuna ulaşarak formu eksiksiz doldurup, gönder butonuna basmanız yeterlidir. Bulunduğunuz ilçeniz web sitesi bulunmuyor ise http://www.sgk.gov.tr/ adresine girerek detaylı bilgi edinebilir ve site üzerinde belirtilen talimatlara uyarak online aktivasyon işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Diğer sorularınızın için sitemizin arama bölümünü kullanabilir veya sitemizin altında bulunan yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan SGK Borç Dökümü Sorgulama başlıklı makalemizde SGK, SGK Borç Dökümü Sorgulama ve sgk emeklilik sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*