Bulunduğunuz Sayfa: Anasayfa » SGK » SGK işe giriş nasıl yapılır

Sponsorlu Bağlantılar

ortaklar_1SGK işe giriş nasıl yapılır

Sosyal güvenlik kurumu işe giriş bilgilerini öğrenmek için www.sgk.gov.tr adresinden öğrenebilirsiniz. Sosyal güvenlik kurumu sayesinde işe giriş bilgilerinizi, toplam ödediğiniz gün sayınızı, yatırmış olduğunuz primlerin bilgilerini öğrenebilirsiniz. Bu işlemi E-devlet sistemi sayesinde öğrenebilirsiniz.

Tek gerekli olan şey E-devlet şifresine sahip olmaktır. Bunun yanı sıra Elektronik sosyal güvenlik merkezi (E-SGM)sayesinde şifresiz olarak da öğrenebilirsiniz. İşe giriş bilgilerinizi online olarak edinebilirsiniz. Online olarak aldığınız bu belgeler genellikle mühürsüz olduğu için resmi kurumlarda geçersiz sayılmaktadır. Bu yüzden Sosyal güvenlik kurumuna gidip istediğiniz belgeyi mühürlü olarak çıkartmanız gerekmektedir. E-SGM işe giriş dökümü almak için ilk önce E-SGM sitesi girin. Daha sonra karşınıza gelen sayfada sizden TC kimlik numaranızı, nüfusa kayıtlı olduğunuz ili, cilt numaranızı, doğum tarihinizi isteyecektir.

Bütün bilgileri doğru bir şekilde girin ve güvenlik kodunu gösterilen yere yazın. Bilgilerinizi doğru şekilde girdiyseniz karşınıza çıkan ekranda hoş geldiniz ve adınız, soyadınız yazacaktır. Daha sonra sayfa içinde olan menülerde hizmet dökümü yazan linke tıklayın. Bağlantı açıldıktan sonra 4A hizmet dökümü yazan linke tıkladığınızda ilk işe giriş tarihinizden şuana kadar bütün prim günlerinizi, prim ödemelerinizi, toplam gün sayınızı öğrenebilirsiniz. Ulaştığınız bilgilerinizi düzenli olarak bu sistem sayesinde takip edebilirsiniz. Prim ödemeleriniz iş yeri tarafından ödenmemiş ise ilgili kurumlara başvurmanız gerekmektedir. Bu bildirge ile iş yerinize soruşturma açılabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan GENEL SAĞLIK SİGORTASI | GSS başlıklı makalemizde erkek GSS, gelir tesiti ve genel sağlık sigortası hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz:

*

1 Yorum

  1. İRFAN YILMAZ dedi ki:

    SGK PRİM DÖKÜMANINI GÜRMEK